Στο δεύτερο ο Πανελευσινιακός, 2-0 τον Ναυπακτιακό Αστέρα

Την πρώτη του νίκη στο φετινό πρωτάθλημα, μετά την ήττα της πρεμιέρας στα Τρίκαλα, πανηγύρισε σήμερα (20/11) ο Πανελευσινιακός, επικρατώντας με 2-0 του Ναυπακτιακού Αστέρα.

Σε παιχνίδι για τη 2η αγωνιστική στον 3ο όμιλο της Γ' Εθνικής, οι «σταχυοφόροι» βρήκαν στο δεύτερο ημίχρονο τις λύσεις απέναντι σε έναν αξιόλογο αντίπαλο και έφτασαν στην επικράτηση. Στο 49ο λεπτό ο Κακοσίμος, που μπήκε στο ματς μετά την ανάπαυλα, άνοιξε το σκορ με πλασέ (1-0), ενώ στο 83' ο Γεμιστός διαμόρφωσε το τελικό 2-0 με πλασέ έπειτα από όμορφη συνεργασία με τον σκόρερ του πρώτου τέρματος.

Διαιτητές: Κακριδής, Θεοδωρόπουλος-Κλεπετσάνης (Κορίνθου)

ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ (Ανδρέας Σκέντζος): Γκλώτσος, Μουστάκης (80' Συριόπουλος), Αρναούτογλου, Κοτσώνης, Βοσνακίδης, Μίσκου (75' Σαβουιδάκης), Μπούσης, Κρητικός, Μακρυγιάννης (46' Κακοσίμος), Γεμιστός, Μακρίδης (65' Τεγούσης)

ΝΑΥΠΑΚΤΙΑΚΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ (Γιάννης Νταλακούρας): Καλαντζής, Νικολογιάννης, Τραγούλιας, Σαάντο, Αγκαράιο, Καφεντζής, Πανταζής, Πετράτος, Γεωργουσόπουλος, Σκούτας, Αντωνιάδης.