Ανεβαίνει η Κηφισιά 2-0 τον Ηλυσιακό

Στην 5η θέση με 28 βαθμούς έφτασε η Κηφισιά μετά τη νέα νίκη της επί του Ηλυσιακού με 2-0 για την 16η αγωνιστική του 5ου ομίλου.

Το συγκρότημα του Νίκου Κούστα επιβεβαίωσε το γεγονός ότι διανύει περίοδο εξαιρετικού φορμαρίσματος φτάνοντας τις τέσσερις νίκες στα τελευταία πέντε παιχνίδια.

Από την άλλη, ο Ηλυσιακός παρότι πάλεψε το ματς δεν τα κατάφερε μένοντας στους 9 βαθμούς και για έβδομο ματς χωρίς νίκη.

Μετά από ένα στείρο α' μέρος οι γηπεδούχοι απείλησαν στο 55' έχοντας δοκάρι σε σουτ του Βέρμπη.

Λίγα λεπτά αργότερα, ο έμπειρος επιθετικός αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα, με τον Έσλερ στο 60' με πέναλτι να κάνει το 1-0 (το κέρδισε ο Μκρτσιαν).

Στο 77 ' έγινε το 2-0 με σουτ του Κωνσταντίνου μετά από κόρνερ του Μάκη Παυλάκη.

ΑΕ ΚΗΦΙΣΙΑΣ (Νίκος Κούστας) Μιχελης, Παπαγγελής, Εσλερ, Τεγουσης, Μκριτσιαν, Κωνσταντίνου, Τζελης (80 Ντάμπος) Μπελερης (78 Γκουμας), Βερμπης, Πριτσας (67 Βλαχος), Παυλακης (88 Κακός).

ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ (Γιώργος Αρχοντάκης) Κοντοπίδης, Καμβύσης, Χαραλάμπους, Μπουσάι, Μπίρης (67' λ.τρ. Κονδύλης), Αμανατίδης, Γκουτσούλας, Ηρακλής, Ταβάρες, Μενδρινός, Κώτσι.