Βελτιωμένος ο Φωστήρας όμως... σκόνταψε στους Αγιους Αναργύρους

Ο Φωστήρας πήγε στους Αγίους Αναργύρους με μοναδικό στόχο να κλείσει την κακή παρένθεση που είχε ανοίξει μετά την εντός έδρας ήττα από τον Ηλυσιακό με 0-1.

Του Πέτρου Κοσκινά

Ο Φονέας το έκανε όμως ατύχησε στην τελική ενέργεια αφού παρότι είχε τις ευκαιρίες να σκοράρει ,ο Ηλιάδης ήταν ο μοιραίος παίκτης αφού εκτός από τις πολλές φάσεις που απόλεσε, είχε και δοκάρι στο 83' με το 0-0 να είναι το τελικό αποτέλεσμα.

Ο Φωστήρας έμεινε για τρίτο συνεχόμενο ματς μακριά από τις νίκες ενώ οι Άγιοι για πέμπτο ματς έμειναν μακριά από τα τρίποντα.

Ντεμπούτο στον πάγκο των Αγιων έκανε ο Δημήτρης Καλύκας.

Το ματς που ολοκληρώθηκε πριν λίγο, δεν ανέδειξε νικητή με τους φιλοξενούμενους να πατούν καλύτερα, και τους γηπεδούχους, να προσπαθούν να χτυπήσουν στην κόντρα.

Τελικό αυτό δεν έγινε με το 0-0 να μένει μέχρι τέλους.

ΡΟΗ ΑΓΩΝΑ

15' Κοντινό σουτ του Ηλιάδη λίγο άουτ.

20' Ευκαιρία για τους Αγιους. Φάουλ Λάλα λίγο άουτ.

25' Κοντινό σουτ του Ηλιάδη εντυπωσιακά ο Χανιώτης σε κόρνερ.

27' Σουτ του Παληγεώργου ο Χανιώτης δύσκολα αποκρούει.

41' Κοντινό σουτ του Ηλιάδη λίγο άουτ από το δοκάρι.

45' Σουτ του Καμπόσο ο Χατζηεμμανουήλ απέκρουσε.

52' Πλασέ του Ηλιάδη και πάλι ο Χανιώτης κόρνερ.

83' ΔΟΚΑΡΙ ΓΙΑ ΤΟ ΦΩΣΤΗΡΑ. Σουτ του Ηλιάδη η μπάλα στο δοκάρι.

84' Μετά από λάθος της άμυνας του Φωστήρα, ο Λάλα δεν βρήκε τη μπάλα για να τη σπρώξει στα δίχτυα.

88'' Φάουλ Τσερκώνη κεφαλιά Θανόπουλου ο Χατζηεμμανουήλ διώχνει εντυπωσιακά.

Διαιτητής ήταν ο Παπαγεωργόπουλος (ΣΔ Αργολίδας)

ΑΓΙΟΙ ΑΝΑΡΓΥΡΟΙ (Δημήτρης Καλύκας) Χανιώτης, Βυζανιάρης, Κατσίβελας, Κατσάρας (68' Ανδρέου (74' λ.τρ. Θανόπουλος), Πιπίνης, Μαυρομματάκης, Λάλας, Σταύρου (60' Σεχολάρι), Καμπόσος, Τσερκώνης, Μπαλατσούρας (82' Μαντίκος).

ΦΩΣΤΗΡΑΣ (Θύμιος Γεωργούλης) Χατζηεμμανουήλ, Κωνσταντινίδης, Καλλιμούκος, Αργκιλέσι (90' Κουλούρης), Μπιμπισίδης, Πανάκης, Ηλιάδης, Πίσσας, Παληγεώργος (70' Πετριτάι), Ασημάκης (23' λ.τρ Μπιταξής), Μπερνιδάκης.