Νίκη με ανατροπή για τον Παναρκαδικό 3-1 την Μύκονο

Νίκη με ανατροπή για τον Παναρκαδικό (3-1), που ενώ βρέθηκε πίσω στο σκορ νωρίς-νωρίς, κατάφερε στην συνέχεια να σημειώσει 3 τέρματα και να πάρει μια πολύ σπουδαία νίκη.

Οι φιλοξενούμενοι αιφνιδίασαν τους γηπεδούχους και με σουτ του Κωνσταντινίδη έκαναν το 0-1 στο 2΄ λεπτό.

Στην συνέχεια οι παίκτες του Παναρκαδικού μπόρεσαν να αντιδράσουν και να βγουν μπροστά, βάζοντας δύσκολα στον Παλιούρα. Ο τερματοφύλακας της Μυκόνου έκανε πολύ καλές επεμβάσεις σε σουτ των Λαζαρίδη, Κολιόπουλου και σε κεφαλιά του Νάνου.

Το τέλος του α΄ ημιχρόνου βρήκε τους φιλοξενούμενους να προηγούνται στο σκορ.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι παίκτες του Τζαναβάρα, ήταν καλύτεροι και από το 46΄ πίεσαν την εστία της Μυκόνου.

Στο 48΄ σε σέντρα σουτ του Καμπεράι, η μπάλα σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι του Παλιούρα.

Προσπάθησαν να αντιδράσουν οι παίκτες της Μυκόνου σε σουτ του Μάρκου, αλλά η μπάλα βγήκε άουτ.

Η ισοφάριση ήλθε στο 64΄ με τον Κονδύλη , που πήρα την μπάλα από τον Παλιούρα και σκόραρε.

Σουτ του Γλέζου στην συνέχεια, μπάλα πήγε λίγο άουτ.

Καλτσάς και Σερέπας δεν μπόρεσαν να δημιουργήσουν πρόβλημα στον Μάνο, χάνοντας καλές ευκαιρίες.

Στο 86΄ είδε κόκκινη ο Μαρκου για ανατροπή Καμπεράϊ, λίγο πριν μπει στην μεγάλη περιοχή

Το φάουλ εκτέλεσε ο Πεντζαρομάν και με ωραίο σουτ έκανε το 2-1.

Και στις καθυστερήσεις ο Λαζαρίδης κάνει το γύρισμα και ο Καμπεράι κάνει εύκολα το 3-1

ΠΑΝΑΡΚΑΔΙΚΟΣ: Μάνος, Κοπρένκα ( 21΄Κυριάζος λ.τ.), Λαζαρίδης, Αλέμης (54΄Λιακόπουλος), Νάνος, Πούτσι, Κονδύλης, Πεντζαρομάν, Καμπεράι, Γλέζος, Κολιόπουλος

ΑΕ ΜΥΚΟΝΟΥ (Θεοφύλακτος Παχατουρίδης): Παλιούρας, Σπυρόπουλος(61΄Αχείμαστος), Κυριακίδης, Σούλτσε, Μάρκος, Καλτσάς, Μπάλιτς, Τσιαφίτσα(46΄Ντουνσάϊ), Σερέπας(46΄Παπϊωάννου), Κωνσταντινίδης, Μπρούνο

Την αναμέτρηση παρακολούθησε από κοντά ο προπονητής της εθνικής Ελπίδων, Γιώργος Σίμος