Αήττητος για... φίλημα, 0-3 τη Νεάπολη και πρόκριση στο Κύπελλο Ελλάδας

Μεγάλη εμφάνιση για τον Αήττητο στην Κρήτη καθώς στο ματς για την α' φάση του Κυπέλλου Ελλάδος οι πράσινοι επικράτησαν με 0-3 της Νεάπολης και πήραν το εισιτήριο για την επόμενη φάση.

Οι παίκτες του Βαγγέλη Τσιώλη ήταν καθ' όλη τη διάρκεια του αγώνα ανώτεροι κάτι που το φανερώνει και το τελικό σκορ.

Ο Παπανικολάου άνοιξε το σκορ για το 0-1, με τον Κατσερή στην συνέχεια να σκοράρει δύο φορές, στο 62' και στο 76' για το 0-3, δίνοντας την πρόκριση στον Αήττητο.

Το φιλμ του αγώνα:

1′ Ξεκίνησε το παιχνίδι στη Νεάπολη!

10′ Βρισκόμαστε στο πρώτο δεκάλεπτο με τον Αήττητο να είναι καλύτερος ως τώρα στο ματς πιέζοντας τους γηπεδούχους, αλλά δεν έχει δημιουργήσει κάποια ευκαιρία!

20′ Έχει ισορροπήσει η Νεάπολη η οποία κρατάει μπάλα αλλά δεν έχει βγάλει κάτι καλό επιθετικά ακόμα

25′ Ο Αήττητος διατηρεί μία ανούσια κατοχή της μπάλας με την ΑΕΝ να είναι κλεισμένη καλά πίσω και δεν επιτρέπει στον αντίπαλο να γίνει επικίνδυνος!

33' Από κόρνερ για την Νεάπολη, ο Γκέκας θα πιάσει την κεφαλιά μέσα από την περιοχή η μπάλα ψηλά πάνω από το δοκάρια!

40’ Πολύ κακό παιχνίδι στο Λασίθι... με τη Νεάπολη πάντως να έχει ισορροπήσει το ματς!

45′ Τέλος ημιχρόνου! Νεάπολη - Αήττητος Σπάτων 0-0

45′ Σχόλιο ημιχρόνου: Δίκαιο το 0-0 στο παιχνίδι. Ο Αήττητος ξεκίνησε πιο καλά στο ματς αλλά στην συνέχεια η Νεάπολη ισορρόπησε, με την πρόκριση να είναι ανοιχτή για το β' μέρος!

46′ Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο

48' Ανοίγει το σκορ ο Αήττητος Σπάτων. Ο Παπανικολάου με απευθείας εκτέλεση φάουλ θα νικήσει τον Λεοντιάδη και θα κάνει το 0-1 κόντρα στη Νεάπολη

64' Και άλλο γκολ για την ομάδα του Αήττητου Σπάτων. Στην αντεπίθεση ο Κατσέρης βρέθηκε τετ α τετ και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα κάνοντας το 0-2

65′ Δύσκολα πλέον τα πράγματα για την Νεάπολη...

75′ Κόκκινη κάρτα στον Ρογδάκη, με τη Νεάπολη να συνεχίζει με 10 παίκτες...

76′ Ο Αήττητος θα «καθαρίσει» το ματς με τον Κατσερή με κεφαλιά να κάνει το 0-3 κόντρα στη Νεάπολη

90' Τέλος του αγώνα, ο Αήττητος Σπάτων θα πάρει την πρόκριση επικρατώντας με 0-3 της Νεάπολης.

Οι συνθέσεις:

ΝΕΑΠΟΛΗ (Στέλιος Ανωγειανάκης): Λεοντιάδης (46' Γκαβρίλοβιτς), Μαυρογιαννάκης, Χατζιάι, Νάτος, Ξυλούρης Μ. (81' Βασιλάκης), Βερούσι, Ρογδάκης, Ξυλούρης Ε., Πουλάκης, Γκέκας, Παράσχος

ΑΗΤΤΗΤΟΣ ΣΠΑΤΩΝ (Βαγγέλης Τσιώλης): Διασσινός, Ιωαννίδης, Γκρόσιος (78' Λαμπρίδης Γ.), Μιχαηλίδης, Νομικός, Παναγόπουλος, Χοτζάι (46' Μακροστέργιος), Λαμπρίδης Δ. (52' Πράπας), Κατσερής, Παπανικολάου, Πρέντι