Φοβερό Μοσχάτο στο Καμάρι κέρδισε την πρωτοπόρο Θύελλα με 0-2

Δεν καταλαβαίνει από έδρες το Μοσχάτο. Η ομάδα του Πειραιά μετά την ισοπαλία με τον Εθνικό Πειραιά και την ήττα από την Άνω Μερά, δεν είχε περιθώρια για νέα απώλεια στο Καμάρι στο ματς με τη Θύελλα παρότι είχε δύσκολη αποστολή.

Οι πράσινοι ωστόσο πραγματοποιώντας σπουδαία εμφάνιση πήραν το τρίτο τους διπλό επικρατώντας με 0-2 υποχρεώνοντας τους Καμαριανούς στην δεύτερη τους ήττα στο πρωτάθλημα και στην πρώτη εντός έδρας.

Αυτό σημαίνει ότι οι πράσινοι πλέον βρίσκονται στην 2η θέση μαζί με την Καλλιθέα και τον Ιερόθεο με 20 βαθμούς, ωστόσο τόσο οι μπλε όσο και οι κιτρινόμαυροι εφόσον κερδίσουν φτάνουν τους Σαντορινιούς στην κορυφή.

Οι γηπεδούχοι δυσκολεύτηκαν στο πρώτο μέρος αλλά στο δεύτερο ανέβασαν την απόδοσή τους και πίεσαν, χωρίς όμως να πετύχουν κάποιο γκολ.

Να σημειωθεί ότι η Θύελλα είχε πολλά παράπονα από τη διαιτησία καθώς υπήρχαν διαμαρτυρίες για δύο πέναλτι υπέρ των Σαντορινιών που δεν υπέδειξε ο διαιτητής στο πρώτο ημίχρονο.

Η ομάδα του Μοσχάτου ήταν καλύτερη στο παιχνίδι, προηγήθηκε στο 9' με τον Ευθυμιάδη και το τελικό 0-2 διαμόρφωσε ο Πασαλίδης στο 70' μετά από λάθος του Ανδριόλα.

Στο 48' η Θύελλα είχε δοκάρι με τον Ηλιόπουλο.

Οι καλύτερες φάσεις

9' Γκολ για το Μοσχάτο. Ο Ευθυμιάδης πήρε την μπάλα έξω από την περιοχή και από κοντά νίκησε τον Ανδριόλα για το 0-1.

26' Καλή στιγμή για το Μοσχάτο. Μετά από εκτέλεση κόρνερ από τα δεξιά, ο Μπέρτσος έπιασε την κεφαλιά στο δεύτερο δοκάρι αλλά η μπάλα έφυγε ψηλά.

34' Διαμαρτυρίες από τους παίκτες της Θύελλας για χέρι του Μπέρτσου στην περιοχή

40' Ξανά έντονες διαμαρτυρίες από τη Θύελλα, αυτή τη φορά για χέρι του Φιαμέγκο στην περιοχή

44' Καλή στιγμή για τη Θύελλα. Ο Καραλής έκανε το σουτ εκτός περιοχής, η μπάλα έφυγε ψηλά.

---

48' ΔΟΚΑΡΙ για τη Θύελλα. Ο Σιμιτσής έκανε το σουτ από το ύψος της περιοχής αλλά η μπάλα τράνταξε το δεξί κάθετο δοκάρι του Γιώρα.

55' Καλή στιγμή για τη Θύελλα. Ο Καραλής από δεξιά έκανε το γύρισμα και ο Ηλιόπουλος έκανε το συρτό σουτ εντός περιοχής αλλά η μπάλα έφυγε λίγο έξω από το δεξί δοκάρι.

57' Καλή στιγμή για το Μοσχάτο. Ο Πασαλίδης έκανε το σουτ από τα αριστερά, στα χέρια του Ανδριόλα η μπάλα.

65' Μεγάλη ευκαιρία για το Μοσχάτο. Ο Νιζάμης έκανε το σουτ μέσα από την περιοχή και η μπάλα έφυγε άουτ.

70' Γκολ για το Μοσχάτο. Ο Πασαλίδης έκανε το σουτ από το ύψος της περιοχής, η πορεία της μπάλας μπέρδεψε τον Ανδριόλα που έκανε λάθος για το 0-2.

73' Καλή στιγμή για το Μοσχάτο. Ο Κορνελάτος έκανε το σουτ εκτός περιοχής αλλά ο Ανδριόλας έδιωξε σε κόρνερ με εντυπωσιακή απόκρουση.

Διαιτητής ήταν ο κ. Μαχαίρας με βοηθούς την κα. Δέτση και τον κ. Σταύρογλου

ΘΥΕΛΛΑ ΚΑΜΑΡΙΟΥ (Βαγγέλης Χαντές): Ανδριόλας, Ερρικός, Γεωργιάδης (13' Μπουσάϊ), Παπαζαχαρίας, Σπανός, Μαλάϊ, Φύτρος (53' Ζέλο), Σιμιτσής (72' Μαυρομμάτης), Αργυρίου, Καραλής, Ηλιόπουλος

ΑΕ ΜΟΣΧΑΤΟΥ (Βασίλης Σπάθας): Γιώρας, Σταύρου, Μανιδάκης, Φιαμέγκος, Μπέρτσος, Βινίσιους, Ψυχογιός (52' Κορνελάτος), Κατίδης, Ευθυμιάδης (84' Ευθυμιάδης), Πασαλίδης (88' Ντούμπερετ), Νιζάμης (76' Ζελέκου)