Βλάχος: «Χάσαμε τη συγκέντρωση μας»

Απογοητευμένος παρουσιάστηκε ο προπονητής του Απόλλωνα Χαλανδρίου, Χρήστος Βλάχος μετά την ήττα από τον ΑΟ Χαϊδαρίου.

Αυτό αποτυπώνεται από τη δήλωση που παραχώρησε όπου και τόνισε:
"ξεκινήσαμε πολύ καλά το παιχνίδι έχοντας υψηλά ποσοστά κατοχής της μπάλας άλλα και υπομονή για να δημιουργήσουμε κάποια ρήγματα στην αντίπαλη άμυνα. Στο 1ο ημίχρονο μπορώ να πω πως ήμασταν σχεδόν εξαιρετικοί. Στο β ημίχρονο δεν ήμασταν το ίδιο συγκεντρωμένοι χάσαμε την υπομονή μας και αυτό μας κόστισε καθώς έφερε και έλλειψή συγκέντρωσης. Παρ' ολα αυτα σε 1 από τις 3 φάσεις που είχαμε έως το 70 καταφέραμε να κάνουμε το 0-2 χωρίς να έχουμε απειληθεί ιδιαίτερα έως εκείνο το σημείο. Με το που έγινε όμως το 2-1 ακολούθησε το φαινόμενο της χιονοστιβάδας δεν διαχειριστήκαμε καλά τα συναισθήματα μας άλλα και την τακτική αλλαγή προσέγγισης της ομάδας του Χαϊδαρίου. Έτσι μοιραία δεχθήκαμε δυο γκολ από πεναλντυ (είναι αρχή μου να μην σχολιάζω τη διαιτησία και δεν θα το κάνω ούτε τώρα) και μοιραία ήρθε το 3-2 στο 93. Μας κοστίζει πολύ ο τρόπος που χάσαμε και η διαχείριση που έγινε όμως πρέπει πολύ γρήγορα να προχωρήσουμε παρακάτω στο επόμενο ματς τελικό με την Κηπούπολη".