Νίκη... ανάσα για τον Κένταυρο 2-1 τον Θρίαμβο Χαϊδαρίου

Σπουδαία νίκη για τον Κένταυρο Τους πολύτιμους τρεις βαθμούς της νίκης συγκέντρωσε η ομάδα του Κενταύρου Βριλησσιών, κάμπτοντας με 2-1 την αντίσταση του Θριάμβου Χαϊδαρίου.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 9' με τον Μανίκα χα χρίζεται σκορερ. Στο 32' ο Τζεβελέκος ισοφάρισε για τον Θρίαμβο, οδηγώντας τις δύο ομάδες στα αποδυτήρια ισόπαλες. Στο δεύτερο ημίχρονο, η ομάδα του Κενταύρου, κατόρθωσε να πάρει τη νίκη και να φτάσει τους 15 βαθμούς στο πρωτάθλημα, μετά το εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Σεϊτι στο 66'. Τέσσερα λεπτά αργότερα αποβλήθηκε ο Πιπέρας, με τους γηπεδούχους να τελειώνουν το ματς με 10 παίχτες. Στον αντίποδα, οι φιλοξενούμενοι, παρέμειναν στους 5 βαθμούς και την τελευταία θέση του ομίλου

ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΒΡΙΛΗΣΣΙΩΝ (Γιώργος Οικονομόπουλος): Θεοδωρίδης, Κοντογιάννης, Χαλκιόπουλος, Τσιπούρας, Κολιός, Σεϊτι, Μανίκας, Παπαγεωργίου (60' Σκεντερι), Πιπέρας, Λέτσης

ΘΡΙΑΜΒΟΣ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ (Αντώνης Ζαφειριάδης): Μανώλικας, Κουράτορας (28' Χρήστου), Λώλος (57' Σάφρας), Παπασπυρόπουλος, Καρβούνης, Τζεβελέκος, Δράμης (46' Τσάκο), Ζαχαρίας (63' Μπακλάβας), Φούρλας, Χατζής, Καγιανάς