Κηφισιά για μεγάλα πράγματα-Από 0-2, 4-2 τον Πανιώνιο στο Κύπελλο ΕΠΣΑ

Μεγαλειώδη εμφάνιση πραγματοποίησε η Κηφισιά στο Κύπελλο ΕΠΣΑ πετυχαίνοντας μια ιστορική πρόκριση επί του Πανιώνιου με 4-2.

Το συγκρότημα του Νίκου Κούστα αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ με 1-2 στο α' μέρος, βρήκε τα ψυχικά αποθέματα, και πραγματοποιώντας μια... εμφάνιση από άλλο πλανήτη στην επανάληψη κατάφερε να πετύχει το ζητούμενο, δηλαδή την πρόκριση απέναντι στον Ιστορικό.

Οι Νεοσμυρνιώτες ήταν εκείνοι που μπήκαν δυνατά και προηγήθηκαν μόλις στο 2' με γκολ του Δρίτσα.

Στο 24' έγινε το 0-2 με τον Ζαμάνη μετά από σέντρα του Κουτσάκη όμως η Κηφισιά απάντησε γρήγορα και στο 29' ο Ζέλο με σουτ έκανε το 1-2.

Η επανάληψη ανήκει ολοκληρωτικά στους γηπεδούχους που πραγματοποίησαν σπουδαία εμφάνιση. Αρχικά στο 62' ο Διονέλλης με σουτ-κεραυνό έκανε το 2-2, με τον Παυλάκη στο 65' να σημειώνει με σέντρα σουτ το 3-2.

Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε στο 70' ο Ρεντζής με προβολή μετά από σέντρα του Κοντογιάννη.

ΡΟΗ ΑΓΩΝΑ

Στο 2 ο Δρίτσας με σουτ κάνει το 0-1

6 Ο Θέος έκάνε την ατομική ενέργεια και το σουτ η μπάλα κόντραρε και καταλήγει κόρνερ

24' Μετά από σέντρα του Κουτσάκη ο Ζαμάνης σε κενό τέρμα κάνει το 0-2.

25 Ο Ζελο πάει να αιφνιδιασει τον Αυγερινο που διώχνει σε κόρνερ

29 Σουτ του Ζελο η μπάλα σκάει μπροστά στον Αυγερινό και καταλήγει στα δίχτυα για το 1-2

35 Σουτ Τεττει λίγο άουτ.

39 Σουτ Νίνο λίγο άουτ

42 Σουτ Νίνο μπλοκάρει ο Αντωνόπουλος

53 Σέντρα Λιούμη ο Δρίτσας δεν μπορεί με κεφαλιά να κάνει το 1-3

62 Γκολάρα η Κηφισιά. Με έναν κεραυνό ο Διονέλλης κάνει το 2-2.

65 Ο Παυλάκης κάνει τη σέντρα σουτ και σημειώνει το 3-2

70 Γκολ για την Κηφισιά. Ο Ρεντζης με προβολή μετά από σέντρα του Κοντογιάννη κάνει το 4-2

ΚΗΦΙΣΙΑ (Νίκος Κούστας): Αντωνόπουλος, Σιμάκου, Διονέλλης, Κουτσογκιλας, Παπαγγελής (25' Τζελη), Τόσκα (46 Παυλακης), Ρεντζης, Γκοτοβος (77 Μαμιδακης), Τεττει, Ζελο (46 Κοντογιάννης), Θεος (46 Παπασαββας)

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Δημήτρης Κοροπούλης):Αυγερινός, Τριάντης, Κουτρας (72 Πίσπας) Καραβίδης, Τσαπατσάρης, Κουτσάκης, Ζαμάνης, Παπαδόπουλος (63  Τσιουρης), Λιούμης (72 Ψυχάς), Νίνο (46 Προι), Δρίτσας (63 Αργυρίου).