Πετούσε φωτιές ο Κετσετζόγλου 2-5 η Διάνα τη Θύελλα

Με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Νίκο Κετσετζόγλου η Διάνα πέρασε από την έδρα της Θύελλας Αγίου Δημητρίου επικρατώντας με 2-5.

Το συγκρότημα του Γιώργου Τσαμόπουλου παρότι βρέθηκε πίσω στο σκορ στο α' μέρος έβγαλε χαρακτήρα και έχοντας σε μεγάλη ημέρα τον.... καθηγητή πήρε τη νίκη.

Αυτό ήταν το 11ο τρίποντο και τρίτο συνεχόμενο για τη Διάνα που απέχει στο -3 από την κορυφή με τον ΠΑΟ Ρουφ να έχει ματς λιγότερο.

Από την άλλη η Θύελλα γνώρισε ακόμη μια ήττα που τη φέρνη στην 13η θέση.

Στο 26' ο Τσιρκινίδης με φάουλ έκανε το 1-0, με τον Κετσετζόγλου στο 54' να ισοφαρίζει σε 1-1 ενώ 1' νωρίτερα η Διάνα είχε δοκάρι με σουτ του Φάρου.

Στο 57' πάλι ο Κετσετζόγλου έκανε το 1-2, με τον ίδιο παίκτη να ολοκληρώνει το χατ-τρικ στο 64'. Στο 70' η Θύελλα με τον Μινάι μείωσε σε 2-3 με φάουλ ενώ στο 78' και 89' ο Καλλέργης πέτυχε το τελικό 2-5.

ΡΟΗ ΑΓΩΝΑ

6' Σέντρα Καζάκου από δεξιά ο Καλλέργης στέλνει τη μπάλα άουτ.

25' Ο Καλουδιώτης τροφοδότησε τον Καζάκο όμως ο τελευταίος δεν μπόρεσε να νικήσει τον Ζαγαρέλο.

26' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΘΥΕΛΛΑ. Με φάουλ ο Τσιρκινίδης κάνει το 1-0.

28' Σουτ Καζάκου άουτ η μπάλα.

33' Μεγάλη φάση για την Θύελλα με τον Παπανικολάου να αστοιχεί.

40' Ο Καλλέργης απειλεί όμως το σουτ φεύγει άουτ.

54' ΔΟΚΑΡΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΙΑΝΑ. Σουτ του Φάρου η μπάλα στο δοκάρι.

54' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΙΑΝΑ. Ο Κετσετζόγλου με κεφαλιά κάνει το 1-1.

57' ΓΙΑ ΤΗΝ ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΙΑΝΑ. Ο Κετσετζόγλου μετά από πάσα του Καζάκου κάνει το 1-2.

64' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΙΑΝΑ. Ο Κετσετζόγλου μετά από ωραίο συνδυασμό με τον Καλλέργγη κάνει το 1-3.

70' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΘΥΕΛΛΑ .Ο Μινάει με φάουλ κάνει το 2-3.

78' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΙΑΝΑ . Ο Καλλέργης με σουτ κάνει το 2-4.

89' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΙΑΝΑ. Ο Καλλέργης πετυχαίνει το δεύτερο προσωπικό του τέρμα στο ματς κάνοντας το 2-5.

ΘΥΕΛΛΑ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ (Ανδρέας Μαντζούνης) Ζαγαρέλος, Μέμας, Νταλάκας, Παπανδρέου, Μπαρδώσας, Τζελέφας Π. (63' Λαναράς), Τσιρκινίδης, Νούλας (53' Τζελεφας), Τρυφωνίδης (58' Ελευθεριάδης), Παπανικολάου, Κουκοβίνης.

ΔΙΑΝΑ (Γιώργος Τσαμόπουλος) Κόρρας, Δάρρας Π. (46' Μπαλαφούτης), Ποντικάκος (46' Αναστασίου), Διακογιάννης, Νίκολι, Καλουδιώτης, Καλλέργης, Μπαρδάκης, Κετσετζόγλου (85' Γιαννακόπουλος), Φάρος, Καζάκος (88' Πανίδης).