Αγχωτική νίκη για τον ΑΟ Περιστερίου 3-2 τον Κένταυρο Βριλησσίων

Σε ένα ματς με πλούσιο θέαμα, ο ΑΟ Περιστερίου -χωρίς να πιάσει υψηλά στανταρ απόδοσης- επιβλήθηκε του Κένταυρου Βριλησσίων με σκορ 3-2.

Του Ρωμανού Λειβαδίτη

Το σκορ άνοιξε ο Κουτσούκου στο 17', με απευθείας εκτέλεση κόρνερ, ενώ στο 55' ο Λέτσι διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του, μετά από την όμορφη προσπάθεια του Καραχάλιου. Η ομάδα του Κένταυρου ανέβασε την απόδοσή της, είχε ακυρωθέν γκολ και εν τέλει μείωσε το σκορ με το τέρμα του Σπύρου Πιπερά στο 64'. Στη συνέχεια, οι φιλοξενούμενοι πίεσαν για την ισοφάριση, είχαν άλλο ένα ακυρωθέν γκολ και ο Όμιλος έκανε το 3-1 στο 70' με τον Κουτσούκου να πετυχαίνει το δεύτερο προσωπικό του τέρμα. Τέσσερα λεπτά αργότερα, ο Ιωάννης Πιπεράς διαμόρφωσε το 3-2, με τους φιλοξενούμενους να συνεχίζουν την πίεση στα καρέ του Τσιώση, έχοντας και δοκάρι στο 79'. Στις καθυστερήσεις του αγώνα, η ομάδα του Κένταυρου κέρδισε πέναλτι την εκτέλεση του οποίου ανέλαβε ο Δέτσης. Ο Τσιώσης όμως, με εξαιρετική απόκρουση, κράτησε το 3-2 και τη νίκη για την ομάδα του. Πλέον, ο ΑΟ Περιστερίου έφτασε τους 34 βαθμούς και βρίσκεται στην 6η θέση, ενώ η ομάδα του Κένταυρου Βριλησσίων έμεινε στους 19 και την 13η θέση του βαθμολογικού πίνακα.

ΑΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ (Αλβέρτος Παπαδάκης): Τσιώσης, Καραμπάς (67' Λειβαδάς), Σετελάρι Μπούζας, Βελέτζας, Κλωνάρης, Λέτσι, Ζιάμπρας (83' Τζεβελέκος), Θεοδώρου (55' Νένδος), Κουτσούκου (70' Τροκκα), Καραχάλιος

ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΒΡΙΛΗΣΣΙΩΝ (Γιώργος Οικονομόπουλος): Κανελλόπουλος, Στριφτόμπολας (70' Καλούτσας), Κουλιούρης, Παπαγεωργίου (57' Χαλκιόπουλος), Κολιός, Σεϊτι, Μανίκας, Δέτσης, Πιπεράς Σ., Πιπεράς Ι., Βουλωμένος