Πρόκριση για τον Ιερόθεο στα προημιτελικά 1-2 τη Διάνα

Την πρόκριση στα προημιτελικά του Κυπέλλου ΕΠΣΑ πανηγύρισε ο Ιερόθεος που επικράτησε με 1-2 της Διάνας Ηλιούπολης που στάθηκε εξαιρετικά στο ματς.

Αμφότερες οι ομάδες παρότι έχουν παράπονα από το διαιτητή, Νικολάου που αρκετές φορές έχασε τον έλεγχο του αγώνα, έδειξαν αρκετά καλά σημάδια γραφής.

Η Διάνα στο α' μέρος είχε εξαιρετικό πρόσωπο αφού έμεινε πίσω στο σκορ κόντρα στη ροή από το γκολ του Αποστόλου στο 45', με τον Καλλέργη στο 28' να έχει δοκάρι.

Στην επανάληψη, ο Ιερόθεος πέτυχε γρήγορο γκολ στο 49' με τον Μακρίδη, με τους γηπεδούχους στο 58' να μειώνουν σε 1-2, πιέζοντας για την ισοφάριση.

Στο 81' η Διάνα ζήτησε πέναλτι πάνω στον Φάρο, με την παράβαση να μην δίνεται, ενώ στο 86' ο διαιτητής υπέδειξε πέναλτι υπέρ του Ιερόθεου, όμως, πήρε πίσω την απόφαση του δείχνοντας κόρνερ.

ΡΟΗ ΑΓΩΝΑ

10' Σουτ του Αναστασίου η μπάλα άουτ.

28' ΔΟΚΑΡΙ Η ΔΙΑΝΑ. Ο Καλλέργης έκανε τη σέντρα-σουτ με την μπάλα να καταλήγει στο οριζόντιο του Αντωνόπουλου.

34' Σουτ του Τσαρκάνι η μπάλα άουτ.

45' Σουτ Αποστόλου η μπάλα στα δίχτυα 1-0 ο Ιερόθεος.

45+1 Φάουλ Αναστασίου κεφαλιά Μπακογιάννη η μπάλα άουτ.

48' Σουτ Καλλέργη μόλις άουτ.

49' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΓΙΟ ΙΕΡΟΘΕΟ. Ο Μακρίδης με πλασέ κάνει το 0-2.

58' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗ ΔΙΑΝΑ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ. Φάουλ Καλλέργη η μπάλα άουτ 1-2.

74' Μεγάλη φάση για τον Ιερόθεο, σουτ του Κομνηνού, απόκρουση Κόρρα

77' Σουτ του Τσαρκάνι η μπάλα λίγο άουτ.

81' Ζητάει πέναλτι πάνω στον Φάρο η Διάνα Ηλιούπολης.

86 Ζητάει πέναλτι ο Ιερόθεος για μαρκάρισμα, με τον Νικολάου να δίνει πέναλτι και τον ίδιο να παίρνει πίσω την απόφαση δίνοντας κόρνερ.

ΔΙΑΝΑ (Γιώργος Τσαμόπουλος) Κόρρας, Δάρρας, Καζάκος, Νίκολι, Μπακογιάννης, Μπαρδάκης, Καλλέργης, Μπουραζάς (84 Καλουδιώτης), Κετσετζόγλου, Αναστασίου (60' Γκουτσούλας), Ζιώβας (46' Φάρος).

ΑΓΙΟΣ ΙΕΡΟΘΕΟΣ (Ισίδωρος Σταυριανός) Αντωνόπουλος, Σιμάκος, Αποστόλου, Μεταλλινός, Τσατσαρής, Μουκίδης, Κομνηνός (81' Τσαγιάννης), Σάσσαλος, Μακρίδης (70 Μπατής), Τσαρκάνι, Μπριστογιάννης (53' Μανδαμαδιώτης).