Ο Υμηττός στην επόμενη φάση 3-0 τα Ιλίσια 2004

Ο Υμηττός εκμεταλλεύτηκε τον παράγοντα έδρα και στο πρώτο επίσημο ματς νίκησε με 3-0 τα Ιλίσσια 2004 εξασφαλίζοντας την πρόκριση στην επόμενη φάση του Κυπέλλου ΕΠΣΑ.

Το σκορ άνοιξε ο Παπάζογλου στο 23',, ενώ στην συνέχεια γκολ σημείωσε ο Λιακόπουλος στο 43', κάνοντας τό 2-0 πού ήταν και το σκορ του ημιχρόνου. Στο δεύτερο ημίχρονο, ο ρυθμος παρόλες τις αλλαγές δεν άλλαξε και ο Πανακης στο 71' έγραψε τό 3-0 πού ήταν καί τό τελικό σκορ!

ΥΜΗΤΤΟΣ (Ραφαηλίδης) Πασβαντης, Βουτάς, Νικολαιδης, Λιακόπουλος, Σταύρου, Παπαζαφειρης Α.(61' Λαμπρόπουλος), Μανούσος(64' Καρασπυρος), Διακονης(53' Πουρναρας), Πανακης(81' Καπουράνης), Πετρόπουλος, Παπάζογλου(64' Παπαζαφειρης Ε.).

ΙΛΙΣΙΑ 2004 (Παπακώστας): Ξενιτίδης, Βαλσάμης (46’ Πρέντζας), Μαυρίδης (64’ Νάκας), Βολικάκης, Σώκλας, Σούλκο, Καψάλης (46’ Μούστα), Πάσιος, Τσάκαλος, Ηλιάκης. Μπούντος.