Θύελλα ο Χαραυγιακός.... παρέσυρε τον Άρη παίρνοντας δίκαια το ντέρμπι με 5-1

Σε παράσταση για έναν ρόλο μετέτρεψε ο Χαραυγιακός το ντέρμπι με τον Άρη Πετρούπολης επικρατώντας με ττο εμφατικό 5-1.

Οι νερατζούρι έδειξαν μεγαλύτερη θέληση για τη νίκη και επικράτησαν δίκαια απέναντι σε έναν αντίπαλο που παρότι προηγήθηκε δεν κατόρθωσε να κάνει το παιχνίδι του έχοντας παθητικό ρόλο σε όλο το ματς και αυτό του στοίχισε.

Με τη νίκη αυτή, οι μπλε παρέμειναν στην κορυφή δείχνοντας ότι παραμένουν φαβορί για τον τίτλο.

Από τνη άλλη, ο Άρης παρότι προηγήθηκε στην πρώτη του επίσκεψη στο ματς με γκολ του Θανόπουλου στο 10' δεν κατόρθωσε να διαχειριστεί το ματς και κατέρρευσε.. Στο 41' ο Κούντου έκανε το 1-1. Στο 52' αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη ο Νίκολι, με τον Παρασκευόπουλο στο 64 να κάνει το 2-1. Στο 71' ο Μαραγκουδάκης με προβολή έκανε το 3-1, με τον Σπανό στο 74' να σημειώνει το 4-1 με πέναλτι. Στο 79' ο Πλούμης με προβολή έκλεισε το χρονο των γκολ κάνοντας το 5-1.

ΡΟΗ ΑΓΩΝΑ

2' Ζητάει πέναλτι ο Χαραυγιακός σε χέρι.

8' Σένταρ Πλούμη ο Κούντου δεν πιάνει όπως θα ηθέλα την κεφαλιά

10' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΡΗ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ. Ο Κυριαζής βρίσκει τον Θανόπουλο ο οποίος με ένα μονοκόματο σουτ κάνει το 0-1.

19' Φωνάζουν για δεύτερο πέναλτι στον Χαραυγιακό σε μαρκάρισμα του Νίκολι στον Πλούμη

25' Σουτ Κασσιανού μπλοκάρει ο Παχατούρας.

31' Σουτ του Κασσιανού δύσκολα ο Παχατούρας σε κόρνερ

41' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΧΑΡΑΥΓΙΑΚΟ. Ο Κούντου μετά από φάουλ με κεφαλιά κάνει το 1-1

ΑΠΟΒΟΛΗ: 52' Αποβάλλεται με δεύτερη κίτρινη ο Νίκολι.

64' ΓΚΟΛ Ο ΧΑΡΑΥΓΙΑΚΟΣ. Μετά από σέντρα του Αναστασόπουλου η μπάλα κατέληξε στο δοκάρι και με κεφαλιά ο Παρασκευόπουλος έκανε το 2-1.

71' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΧΑΡΑΥΓΙΑΚΟ. Ο Αναστασόπουλος μετά από φάουλ βρήκε τον Μαραγκουδάκη και με προβολή έκανε το 3-1.

74' Μεγάλη φάση για τον Χαραυγιακό με τον Πλούμη που έκανε το πλασέ όμως ο Παχατούρας έδιωξε.

78' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΧΑΡΑΥΓΙΑΚΟ. Ο Σπανός ευστοχεί και κάνει το 4-1.

89' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΧΑΡΑΥΓΙΑΚΟ. Ο Πλούμης εκμεταλλεύεται το λάθος στην άμυνα του Άρη και με πλασέ κάνει το 5-1.

ΧΑΡΑΥΓΙΑΚΟΣ (Ανδρέας Μαντζούνης) Βακερλής Ε., Τσέκος, Παρασκευόπουλος (85' Κόντι), Μαραγκουδάκης, Αναστασόπουλος (90+1 Μπιρμπιλής), Γιαννόπουλος (59' Σπανος), Κασσιανός, Κούτρας, Πλούμης, Κούντου (85' Τσαραούσης), Οκσίσογλου.

ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ (Λεωνίδας Σμύρνης) Παχατούρας, Λάπας, Τρακόσης (57' Μαρούσης), Στασινός, Τσούκης, Νίκολι, Κυριαζής (39' λ.τρ. Βασιλάκος), Χριστούλης, Καραδήμας (72' Νάτσης), Θανόπουλος, Λερούτσος.