Ανέβασε στροφές στην επανάληψη και πήρε τη νίκη η Νέα Ιωνία

Ο Θρίαμβος Χαϊδαρίου δεν κατάφερε να αποτελέσει εμπόδιο για την ομάδα της Νέας Ιωνίας, με τους φιλοξενούμενους να πετυχαίνουν τρία τέρματα στο δεύτερο ημίχρονο και να επικρατούν με 0-3.

Στο πρώτο μισό του αγώνα οι γηπεδούχοι στάθηκαν αξιοπρεπώς και δημιούργησαν ευκαιρίες με τους Δράμη, Ζαχαριά και Αραμπατζή, χωρις όμως να πετύχουν κάποιο τέρμα. Στην επανάληψη, ο προπονητής των φιλοξενούμενων, Γιώργος Καρατζάς, προχώρησε σε αλλαγές και οι φιλοξενούμενοι ανέβασαν την απόδοσή τους. Αφού πρώτα απέιλησαν με το δοκάρι του Μπαντέ στο 48', έχασαν πέναλτι στο 55' με τον Χάλο, ο οποίος αστόχησε και στην επαναφορά, όμως -εν τέλει- άνοιξαν το σκορ με σουτ του Σταθόπουλου στο 60'. Το 0-2 διαμόρφωσε ο Μπαντές με πλασέ 15 λεπτά αργότερα, ενώ ο ίδιος παίκτης τρια λεπτά αργότερα, ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 0-3. Έτσι, η ομάδα της Νέας Ιωνίας ανέβηκς στην έβδομη θέση και τους 21 βαθμούς με το Θρίαμβο να μένει ουραγός, έχοντας συγκεντρώσει 5 βαθμούς, αντίστοιχα.

ΘΡΙΑΜΒΟΣ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ (Αντώνης Ζαφειριάδης): Λιανός, Μπόχτης (46' Αραμπατζής), Χατζής, Τσιαπάρας, Αμπαζαϊ, Παπασπυρόπουλος, Λώλος (78' Γκούρας), Ζαχαριάς (74' Κουράτορας), Μπακλαβάς (65' Καρβούνης), Δράμης, Καγιανάς

ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ (Γιώργος Καρατζάς): Παπουτσής, Φρατζέσκος (46' Βογατσάς), Θερμός (75' Ζαρκαδούλας), Σιγάλας, Νταϊφώτης, Σταθόπουλος, Μπαντές, Χάλος, Καλογερής (60' Πρισιμιτζής), Πανταγιάς (55' Καφετζής), Παντελίδης