Όργια Νησαριώτη και ο Ήφαιστος 7-1 τον Θρίαμβο Χαϊδαρίου

Με το εκκωφαντικό 7-1 επικράτησε η ομάδα του Ηφαίστου Περιστερίου επί του Θριάμβου Χαϊδαρίου, διατηρώντας την επαφή της με την κορυφή του ομίλου.

Το σκορ για τους γηπεδούχους άνοιξε ο Τζωρτζάκης σε μόλις 14 λεπτά αγώνα. Ο συνήθης ύποπτος Νησαριώτης δεν άργησε να χτυπήσει, διαμορφώνοντας τόσο το 2-0 στο 25', όσο και το 3-0 στο 39', το οποίο ήταν και το σκορ ημιχρόνου. Οκτώ λεπτά μετά την επανέναρξη, ο Φούρλας διεύρυνε το προβάδισμα της ομάδας του ενώ στο 59', οι φιλοξενούμενοι μείωσαν σε 4-1 με τον Τζαβέλλα. Ο Νησαριώτης στο 67', ολοκλήρωσε το χατ τρικ του με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι, ενώ ο νεοεισελθόντας Χίος πέτυχε δύο τέρματα ακόμη, στο 80' και στο 82' με πέναλτι, ανεβάζοντας το δείκτη του σκορ στο τελικό 7-1. Με αυτή τη νίκη, ο Ήφαιστος ανέβηκε στους 32 βαθμούς και πέρασε τρίτος στη βαθμολογία ενώ η ομάδα του Θριάμβου έμεινε στην τελευταία θέση, με 16 βαθμούς.

ΗΦΑΙΣΤΟΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ (Θοδωρής Τρανός): Σεράφης, Σφίχτης, Λεβέντης, Ντάτσι, Φειδαίος, Ζαφειράτος, Καλκανάκος (54' Γονής), Τζωρτζάκης (66' Γιαννόπουλος), Νησαριώτης (89' Στοϊνα), Φούρλας (54' Χίος), Μπρατι

ΘΡΙΑΜΒΟΣ ΧΑΊΔΑΡΙΟΥ (Αντώνης Ζαφειριάδης): Γαλάνης (64' Μακρίδης), Μπόχτης (72' Κουράτορας), Χατζής, Παπασπυρόπουλος, Καρβούνης (46' Μπούρλας), Κουτσιμπέλλας, Στρατικόπουλος, Ζαχαριάς (12' Αγγέλου), Τζαβέλλας, Μπακλαβάς, Καγιανάς