Ανώτεροι οι Τράχωνες 3-0 τη Θύελλα Αγίου Δημητρίου

Οι γηπεδούχοι Τράχωνες έκαμψαν -σχετικά άνετα- την αντίδραση της Θύελλας Αγίου Δημητρίου, επικρατώντας με 3-0.

Το σκορ άνοιξε στο έκτο λεπτό, μετά από σουτ του Βουρλούμη και ασιστ του Δημογιάννη.

Στο 23' οι ρόλοι αντιστράφηκαν και ο Δημογιάννης πάσαρε στον Βουρλούμη που έκανε το 2-0.

Στην επανάληψη, οι παίκτες των φιλοξενούμενων δεν κατάφεραν να αντιδράσουν και έτσι στο 60', έπειτα από κόρνερ του Βουρλούμη, ο Προμπονάς με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Ζαγαρέλου. Οι γηπεδούχοι διατηρήθηκαν στα υψηλά στρώματα της βαθμολογίας, φτάνοντας τους 32 βαθμούς (-8 από την πρώτη θέση) ενώ η Θύελλα έμεινε στους 13 και πλέον βρίσκεται 14η στην κατάταξη.

ΤΡΑΧΩΝΕΣ (Γιώργος Παπακωστούλης): Παπαδόπουλος, Μερετσώλιας (82' Πρινα), Λεόπουλος (λ.τρ 60' Μετλίου), Ακριτίδης, Μπουγιούκος, Προμπονάς, Παπαντζίμας, Μανωλιάδης (65' Τσακίρης), Γιαννόπουλος, Δημογιάννης, Βουρλούμης (80' Δημάκης)

ΘΥΕΛΛΑ ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ (Νίκος Παπαρούνης): Ζαγαρέλος, Μαύρος (52' Μινάι), Νταλάκας, Μπαρδώσας, Παπανδρέου (72' Χαλεπιαν), Νούλας (70' Δελαπόρτας), Κουκοβίνης, Παλάσκας, Τσιρκινίδης, Παπανικολάου, Τρυφωνίδης