Άνετο πέρασμα για τα Σούρμενα από την έδρα του Άγιαξ Ταύρου

Με το "άνετο" 1-4, τα Σούρμενα κατέβαλλαν την ομάδα του Άγιαξ Ταύρου και έμειναν πολύ κοντά στην κορυφή του ομίλου.

Στο 14', ο Φωστέρης με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους. Ο ίδιος παίχτης πέτυχε άλλα δυο τέρματα, στο 26' και στο 29', με σουτ εντός περιοχής, ολοκληρώνοντας το χατ τρικ του. Στο δεύτερο ημίχρονο, ο Μακρυγιάννης πέτυχε το τέταρτο και τελευταίο τέρμα των φιλοξενούμενων στο 82', ενώ τρία λεπτά πριν την συμπλήρωση της κανονικής διάρκειας, ο Κλειδής μείωσε για τους γηπεδούχους με εύστοχο πέναλτι. Παίρνοντας αυτό το πολυπόθητο τρίποντο, τα Σούρμενα συνεχίζουν να καταδιώκουν τον ΠΑΟ Ρουφ, έχοντας 38 βαθμούς (2 λιγότερους από την πρωτοπόρο ομάδα). Στον αντίποδα, οι γηπεδούχοι έμειναν στους 22 βαθμούς και την έβδομη θέση του πρωταθλήματος.

ΑΓΙΑΞ ΤΑΥΡΟΥ (Δημήτρης Κοσμάς): Ηρακλής, Στασινόπουλος (46' Μαρούσης), Γούλας, Στρέφι (43' Οικονόμου), Γαλάνης, Σιώζος, Ερμαλ (82' Γκούφας), Πιέτρι, Κλειδής, Θαναηλάκης (70' Τελίου), Σωτηρόπουλος

ΣΟΥΡΜΕΝΑ (Γιάννης Τάμπραντζης): Σκυριώτης, Χριστόπουλος, Μαρινάκης, Κουμπαρούλης (85' Οικονόμου), Γιαννουλάκης, Τσέργας, Φωστέρης, Μακρυγιάννης, Κότσι (85' Αδαμόπουλος), Μασάδο, Παλαδάκης