Νίκη για τον Άρη Πετρούπολης-Στο νοσοκομείο με διάσειση ο Θανόπουλος

Δεύτερη συνεχόμενη νίκη του Άρη Πετρούπολης επικρατώντας με 3-1 του ΑΟ Περιστερίου για την 8η αγωνιστική στον 1ο όμιλο της Α' ΕΠΣΑ, φτάνοντας τους 16 βαθμούς και την 4η θέση.

Πάντως, μελανό σημείο του αγώνα η διάσειση που υπέστη ο αρχηγός του Άρη, Δημήτρης Θανόπουλος με αποτέλεσμα να διακομιστεί με ασθενοφόρο του ΕΚΑΒ στο νοσοκομείο.

Το συγκρότημα του Γιάννη Γαζή παρότι τα βρήκε... σκούρα στο α' μέρος απέναντ στον Όμιλο που ήταν καλύτερος και είχε τις ευκαιριες να προηγηθεί πέτυχε το 1-0 στο 23' με τον Θανόπουλου μετά από σέντρα του Κυριαζή και οι παίκτες των γηπεδούχων απελευθερώθηκαν.

Στο 48' ο Νάτσης με άψογη σέντρα βρήκε τον Καραδήμα με τον τελευταίο με κεφαλιά να κάνει το 2-0.

Στο 66' οι Πετροπουλιώτες είχαν δοκάρι σε φάουλ του Χριστούλη με τον Όμιλο να μπαίνει στο ματς στο 74' με μονοκόματο σουτ του Νένδου.

Στο 84' ο Χριστούλης με πλασέ έγραψε το τελικό 3-1.

ΡΟΗ ΑΓΩΝΑ

12' Σέντρα Λέτσι ο Θεοδώρου παρεμβάλλεται και κάνει το σουτ με τη μπάλα να καταλήγει άουτ.

18' Σουτ του Νένδου η μπάλα άουτ.

21' Σουτ του Νένδου μπλοκάρει ο Παχατούρας.

23' Σέντρα Κυριαζή Θανόπουλος με το σώμα κάνει οτ 1-0.

25' Σουτ του Νένδου η μπάλα άουτ.

29' Κόρνερ Κυριαζή σουτ Θανόπουλου άουτ.

32' Κόρνερ Ρίζος κεφαλιά Μπουζα άουτ.

48' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΡΗ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ. Ο Νάτσης με μαγική σέντρα βρήκε τον Καραδήμα ο οποίος με κεφαλιά έκανε το 2-0.

66' ΔΟΚΑΡΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΡΗ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ. Φάουλ Χριστούλη η μπάλα στο δοκάρι.

74' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ. Ο Νένδος με σουτ κάνει το 2-1.

77' Ένα-δύο Νάτση-Χριστούλη, σουτ του πρώτου ο Καταχανάκης με τα πόδια σε κόρνερ.

84' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΡΗ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ. Ο Χριστούλης με πλασέ κάνει το 1-0.

ΑΡΗΣ ΠΕΤΡ. (Γιάννης Γαζής): Παχατούρας, Λάπα, Κόμης, Στασινός, Βασιλάκος (74' Τσούκης), Ταχιράι, Κυριαζής (81' Νίκολι), Παπαευθυμίου, Καραδήμας, Θανόπουλος (26' λ. τρ. Νάτσης), Λερούτσος (58' Χριστούλης)

ΑΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ (Αλβέρτος Παπαδάκης): Καταχανάκης, Λέτσι, Μπούζας, Σετελλάρι, Βελέντζας, Ζιάμπρας (73' Καραχάλιος), Κουτσούκου (53' Τρόκα), Κλωνάρης, Θεοδώρου, Ρίζος (81' λ. τρ. Λιγκοπόρα), Νένδος.