Εύκολα τα Μελίσσια 4-0 τον Θρίαμβο Χαϊδαρίου

Άνετη επικράτηση για τα Μελίσσια Η ομάδα των Μελισσίων επικράτησε εντός έδρας με το ευρύ 4-0 επί του Θριάμβου Χαϊδαρίου.

Του Ρωμανού Λειβαδίτη

Το σκορ άνοιξε ο Παπαχρήστος στο 5' με σουτ, ενώ ο Καλημέρης στο 18' διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του. Στο 39' Ο Δημήτρης Φάκης με ωραία κεφαλιά έκανε το 3-0 που αποτέλεσε και σκορ ημιχρόνου. Στην επανάληψη, οι γηπεδούχοι δεν έριξαν στροφές και στο 49' είχαν δοκάρι στο σουτ του Σεϊτάι, αλλά και στην κεφαλιά του Κωβού στην εξέλιξη της φάσης. Ο Σεϊτάι εν τέλει διαμόρφωσε το 4-0 στο 59' με σουτ. Έτσι, τα Μελίσσια έφτασαν τους 25 βαθμούς και βρίσκονται στην 11η θέση, ενώ ο Θρίαμβος Χαϊδαρίου παραμένει τελευταίος με 6 βαθμούς.

ΜΕΛΙΣΣΙΑ (Δημήτρης Μπουγάς): Νικολάου, Πολυδωρόπουλος (65' Μακρυπίδης), Ζουνα Σεμιρ, Πάσσαρης, Αρβανίτης (57' Μαμφρέδας), Φάκης Δ., Σεϊτάι, Τούντας, Καλημέρης (45' λ.τρ. Κωβός), Παπαχρήστος (62' Κωνσταντάκης), Καραμπίνης

ΘΡΙΑΜΒΟΣ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ (Αντώνης Ζαφειριάδης): Πετράκης (85' Τανάκι), Κουτσιμπέλας, Λώλος, Αγγέλου, Θεοδώρου (70' Μπούρας), Χατζής (56' Στρατικόπουλος), Μπακλαβάς (35' λ. τρ. Μπόχτης), Κανιούρας, Δράμης, Μακρίδης, Καγιανάς