Χορταστική ισοπαλία στο Ίλιον

Ιδιαίτερα θεαματικό παιχνίδι, με τέσσερα τέρματα (2-2), αλλά χωρίς νικητή διεξήχθη στο Ίλιον με την ομάδα του Θριάμβου Χαϊδαρίου να προηγείται δύο φορές και να ισοφαρίζεται ισάριθμες από τον Ιάσονα Αγίου Φανουρίου.

Του Ρωμανού Λειβαδίτη

Στο τρίτο λεπτό ο Φούρλας άνοιξε το σκορ και έβαλε τους φιλοξενούμενους σε θέση οδηγού, με το σκορ να διατηρείται έτσι ως το φινάλε του ημιχρόνου. Το παιχνίδι ήρθε επετεύχθη στο 51', με τον Σπυρίδη να ισοφαρίζει για τον Ιάσωνα. Στη συνέχεια, ο Χρήστου έδωσε ξανά το προβάδισμα στον Θρίαμβο στο 79', όμως ο Σπυρίσης χρίστηκε σκορερ για δεύτερη φορά στο παιχνίδι στο 87', διαμορφώνοντας το 2-2, το οποίο ήταν και το τελικό αποτέλεσμα του αγώνα. Μετά το τελευταίο σφύριγμα του διαιτητή Κοσκίδη, ο Αμπαζάι του Θριάμβου Χαιδαρίου αποβλήθηκε.

Διαιτητές: Κοσικίδης, Αθανασόπουλος, Γκούντας

ΙΑΣΩΝ (Βαγγέλης Γιαννόπουλος): Παλαιολόγος, Ριζάς, Κουμεντάκος, Τσαναχτσίδης, Λάχας, Λιάπης, Σπυρίδης, Μαλιώρας (36’ Μπάκας), Σέχου (55’ Κακαρατζάς), Νήτσος, Γλέζος

ΘΡΙΑΜΒΟΣ (Αντώνης Ζαφειριάδης): Μανωλίκας, Χατζής (46’ Αμπαζάι), Λώλος, Παπασπυρόπουλος (71’ Μπακλαβάς), Τσάκος, Τζεβελέκος, Δράμης, Καρβούνης (60’ Ζαχαριάς), Χρήστου, Φούρλας, Μπάρδης (60’ Καγιανάς)