Έκαμψε την αντίσταση του Αστέρα Ζωγράφου ο Άγιος Δημήτριος

Με 2-1 επιβλήθηκαν οι γηπεδούχοι, διατηρώντας το αήττητο μετά από τις δύο πρώτες αγωνιστικές.

Η ομάδα του κόουτς Φυλακούρη μπήκε πιο δυνατά στο γήπεδο και προηγήθηκε στο 13', με το εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Κυριακάκη. Δέκα λεπτά αργότερα, μετά από προσπάθεια του ίδιου παίκτη, ο Νικολάου έγινε τελικός αποδέκτης της μπάλας και με πλασέ, διαμόρφωσε το 2-0. Οι φιλοξενούμενοι αντέδρασαν και στο 35', ο Λαχανάς μείωσε, με το 2-1 να είναι και το τελικό σκορ ημιχρόνου. Στην επανάληψη δεν είχαμε τέρματα, είχαμε όμως την αποβολή του Κωταντούλα στο 68ο λεπτό, για την οποία εξέφρασαν παράπονα οι άνθρωποι του Αστέρα Ζωγράφου. Συνοψίζοντας, οι γηπεδούχοι έφτασαν τους 4 βαθμούς μετά τη νίκη τους, ενώ οι φιλοξενούμενοι έμειναν στον 1 πόντο, μετά το πέρας των δύο πρώτων αγωνιστικών.

ΑΓΙΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ (Φυλακούρης): Παπαχρηστόπουλος, Τάγκαλος, Καλαντζής (80' Νικολόπουλος), Σκόνδρας, Τσάκος, Τσώνης, Γαλημίτης (67' Αρώνης), Χαραλαμπόπουλος, Νικολάου (80' Τοτολίδης) , Κωνσταντινίδης (46' Πασσάς), Κυριακάκης

ΑΣΤΕΡΑΣ ΖΩΓΡΑΦΟΥ (Κατσάνος): Λαχανάς, Πολυμερόπουλος (80' Βάσιλας), Τσάκαλος, Παπαθανάσης, Εξηντάρης, Καραγιάννης (80' Βραχίμη), Μπασινάς, Μεταξούλης (46' Κραμάνος), Λαχανάς Αλ., Δημητρίου (66' Κυριαζής), Κωταντούλας