Ξεμούδιασμα για την Αγία Παρασκευή, (6-0 την Κοψαχείλα) πριν το ντέρμπι με τον Ηλυσιακό

Άνετη πρόκριση για την Αγία Παρασκευή στην επόμενη φάση του Κυπέλλου ΕΠΣΑ που επικράτησε εκτός έδρας με 6-0 της Κοψαχείλας.

Οι φιλοξενούμενοι ήταν ανώτεροι σε όλη τη διάρκεια του αγώνα, πετυχαίνοντας από τρια γκολ σε κάθε ημίχρονο πηγαίνοντας με ψυχολογία στο ντέρμπι της Κυριακής με τον Ηλυσιακό..

Στο 25' ο Φάρκνας, στο 26' ο Μπόλης και στο 45' ο Λαζόπουλος διαμόρφωσαν το σκορ ημιχρόνου, για να έρθουν οι Μπουτσικάρης με πέναλτι στο 53' και Μπίτιλης (57') και Πασουμίδης (65') με σουτ για να διαμορφώσουν το τελικό αποτέλεσμα.

ΚΟΨΑΧΕΙΛΑ (Αντώνης Κουφογιαννάκης) Μοσχοβίτης, Ρήγος, Γιαλαμάς (38' Κάρλος), Νεφρός, Τσίκος, Κουρουβακάλης, Φύτρος, (46' Νούλας), Γκαγκατσάθης, Σουλοβάρι (46' Ασημακόπουλος), Παναγόπουλος (20' λ.τρ. Αγγελόπουλος), Τζουμάκας (78' Ίμπρο).

ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ (Σήφης Βενάκης) Παπαγεωργίου, Καλαντζής (46' Κουρέας), Κουρίνος (62' Δούμουρας), Σουββατζόγλου, (55' Γεωργίου) Μπουτσικάρης (61' Μπουσικάρης), Λαζόπουλος, Σταμούλης (55' Σάμιος), Μπόλλης, Μπίτιλης, Φάρκωνας.