Μοιρασιά στο ντέρμπι για Αγία Παρασκευή και Ηλυσιακό

Ντέρμπι που έλειψε μόνο το γκολ ήταν εκείνο που έλαβε χώρα στην Αγία Παρασκευή, με την ομώνυμη ομάδα να μένουν στο 0-0 με τον Ηλυσιακό.

Η Σάντα ήθελε να πανηγυρίσει την πρώτη της νίκη ωστόσο δεν τα κατάφερε αφού βρήκε απέναντι του ένα σύνολο που στη μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα ήταν ανώτερο.

Στο α' μέρος οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν δυνατά όμως μετά τα 25' ο Ηλυσιακός ισορρόπησε.

Στην επανάληψη, οι φιλοξενούμενοι ήταν καλύτεροι έχασαν πέναλτι στο 79' με τον Σαλαπάτα ενώ είχαν τις στιγμές να πετύχουν γκολ.

Πάντως στη φάση που κέρδισαν οι κιτρινόμαυροι πέναλτι οι γηπεδούχοι φωνάζουν για την παράβαση θεωρώντας ότι έγινε εκτός περιοχής ενώ υποστηρίζουν ότι στην αρχή της φάσης έχει γίνει επιθετικό φάουλ στον Μπουτσικάρη.

ΡΟΗ ΑΓΩΝΑ

11' Σουτ του Χατζίου στα σώματα

21' Ο Βαμβακάς μπλοκάρει το σουτ του Κραψίτη

28' Ζητάει πέναλτι ο Ηλυσιακός σε μαρκάρισμα του Αποστολόπουλου

34' Ο Παναγόπουλος απέκρουσε με τα ακροδάχτυλα το σουτ του Μπουσάι.

35' Ο Σαλαπάτας με κεφαλιά, μετά τη σέντρα του Βελισσάρη βλέπει τη μπάλα να φεύγει μόλις άουτ.

45' Σουτ του Σεράνι η μπάλα άουτ.

55' Δεν μπόρεσε να σκοράρει ο Κραψίτης

77' Ο Κουρίνος βρέθηκε απέναντι από τον Βαμβακά όμως αντί να πλασάρει έκανε ένα παραπάνω κοντρόλ.

78' Κερδίζει πέναλτι ο Σεράνι.

79' Ο Παναγόπουλος λέει "όχι" αφού απέκρουσε την εκτέλεση του Σαλαπάτα.

82' Ο Σουβατζόγλου λίγο έλλειψε να πετύχει αυτογκολ σε γύρισμα με το κεφάλι όμως ο Παναγόπουλος πρόλαβε και απομάκρυνε.

86' Ο Παναγόπουλος διώχνει με τα ακροδάχτυλα το ψηλοκρεμαστό του Βελισσάρη.

ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ (Σήφης Βενάκης) Παναγόπουλος, Καλατζής (46' Γεωργίου), Κουρίνος, Σουβατζόγλου, Τριανταφυλλίδης, Μπουτσικάρης, Σιαλμάς (84' Μπόλλης), Χατζίου, Φάρκωνας (61' Λαζόπουλος), Σάμιος (61' Μπίτιλης), Κραψίτης.

ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ (Κώστας Ψυρόπουλος) Βαμβακάς, Χριστόπουλος, Σαμιώτης, Ραγκαβάς, Μιχελής, Μπουσάι (72' Τσουρέας), Αποστολόπουλος (61 Τσουκαλάς), Βελισσάρης, Σαλαπάτας, Γκουτσούλας, Σεράνι.