Νίκη στην Τερψιθέα ο Άγιος Δημήτρης-Το φύλλο αγώνα... καίει τον πρόεδρο της Μπάρτσα

Στο -6 από την 2η θέση έφτασε ο Άγιος Δημήτριος που πέρασε από την Γλυφάδα επικρατώντας της Τερψιθέας με 1-2 πετυχαίνοντας την τέταρτη συνεχόμενη νίκη.

Πάντως το ματς είχε αρκετή ένταση αφού όπως αναφέρει το φύλλο αγώνα: Κατά τη διάρκεια της ανάπαυλας του ημιχρόνου εισήλθε στο περιβάλλοντα χώρο ο πρόεδρος της φιλοξενούμενης ομάδας κ. Τζινευράκης και χτύπησε τον ποδοσφαιριστή της γηπεδούχο ομάδας, Γραμματικόπουλο, πετώντας του ένα πλαστικό γεμάτο μπουκάλι νερό το οποίο τον βρήκε στο φρύδι. Ο παίκτης συνέχισε να αγωνίζεται αφού δέχτηκε τις πρώτες βοήθειες στο β' ημίχρονο. Στο τέλος του αγώνα ενημερώθηκα ότι ο ποδοσφαιριστής θα μεταβεί στο νοσοκομείο που εφημερεύει για να υποβληθεί σε περαιτέρω εξετάσεις.

Στο 10' ο Ζησόπουλος έκανε το 0-1, με την Μπάρτσα να πετυχαίνει την ανατροπή χάρη σε πέναλτι του Κυριακάκης στο 26' και γκολ του Αρώνη στο 50'.

ΤΕΡΨΙΘΕΑ (Θανάσης Σταματόπουλος) Γκόλφης, Γραμματικόπουλος, Τσιρόπουλος, Βελλής Γ., Κουλουκτσής, Τσιρόπουλος Σ. (71 Μυλωνάς), Κολτσίδας, Ζησόπουλος (61' Γιωματάρης Κ.), Σκουμπουρδής, Γιοματάρης (61' Ζώτος), Νίκου.

ΑΓΙΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ (Πέτρος Φυλακούρης) Παπαχριστόπουλος, Μπαγκασιάν (87' Φοιρός), Τοτολίδης (63' Νικολόπουλος), Τάγκαλος, Σκόνδρας, Αδαμίδης, Αρώνης Καρτσιώλας, Μαυρέλης (89' Νικολάου), Σιάννη, Κυριακάκης (80 Ντούβλης).