Μοιράστηκαν από έναν βαθμό Άνω Μερά και Φωστήρας

Δεν έβγαλε νικητή το παιχνίδι που έκλεισε τις αγωνιστικές του 5ου ομίλου της Γ΄Εθνικής για το 2019 μεταξύ της Άνω Μεράς και του Φωστήρα που έμειναν ''άσφαιροι'' στο 0-0.

Σε ένα παιχνί που δεν υπήρξαν πολλές ευκαιρίες, οι δύο ομάδες διεκδίκησαν το τρίποντο και είχαν από ένα καλό ημίχρονο, με τους φιλοξενούμενους να είναι καλύτεροι στο πρώτο μέρος, όπου θα μπορούσαν να είχαν προηγηθεί και τους ''Μυκονιάτες'' να ανεβάζουν την απόδοση τους στην επανάληψη, αλλά να μην μπορούν να φτάσουν στην επίτευξη κάποιου τέρματος.

Με την ισοπαλία αυτή, οι δύο ομάδες διατηρούνται πάνω από τη επικίνδυνη ζώνη, με τον Φωστήρα να φτάνει τους 18 βαθμούς κατέχοντας την 7η θέση και την Άνω Μερά να βρίσκεται στην 8η θέση με 17 βαθμούς.

Αρκετά είναι τα παράπονα από την διαιτησία, ιδιαίτερα από πλευρά φιλοξενούμενων ου ζήτησαν πέναλτι σε δύο φάσεις.

Η ροή του αγώνα

2' Ο Χατζηεμμανουήλ βρήκε τον Ηλιάδη, με τον τελευταίο να επιχειρεί σουτ μέσα από την περιοχή και τον Πάλιουρα να αποσοβεί τον κίνδυνο.

11' Καλό σουτ του Ηλιάδη βρήκε στους αμυντικούς και κατέληξε κόρνερ.

25' Η Άνω Μερά ζητάει πέναλτι σε ανατροπή του Σαββίδη μέσα στην περιοχή

38' Ο Λεσάι σέντραρε, με τον Φερέιρα να πιάνει την κεφαλιά που κατέληξε άουτ.

26΄Καλό σουτ του Πίσσα, άουτ η μπάλα

----

48' 0 Πάλιουρας σταματά τον Αργιλάσι σε θέση τετ α τετ, οι άνθρωποι του φωστήρα ζητάνε πέναλτι σε αυτή τη φάση.

55' 0 Φωστήρας ζητάει και πάλι πέναλτι σε πτώση του Αλεξίου μέσα στην περιοχή

58΄Ο Λεσάι χάνει τη σημαντικότερη ευκαιρία μέχρι τώρα στο παιχνίδι για την Άνω Μερά, αφού σουτ που επιχείρησε πέρασε ελάχιστα άουτ.

68΄Μετά από σέντρα του Παλαιοπάνου, ο Αλεξίου στην προσπάθεια του να διώξει την μπάλα λίγο έλειψε να την στείλει στα δίχτυα της ομάδας του αφού πέρασε λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

85΄Καλό σουτ του Μεσίνι, μπλόκαρε ο Χατζηεμμανουήλ.

Διαιτητής ήταν ο κ. Ρούτσης, με βοηθούς τους Σπηλιώτη και Θεοδωρόπουλο

ΑΣ ΑΝΩ ΜΕΡΑΣ (Νίκος Κωτσοβός): Πάλιουρας, Καλαγκάνης, Ντατίδης, Αχείμαστος, Λεσαι (91΄Ζώτος), Σαββίδης, Λένγκα, Παλαιοπάνος (91΄Ξενακης), Σαλταμάρας (46΄Ζυγκερίδης), Σούλτσε, Φερέιρα (63΄Μεζίνι).

Αναπληρωματικοί: Χατζάκος, Καλαμάρης, Χάμος.

ΦΩΣΤΗΡΑΣ (Πάρης Ανδράλας): Χατζηεμμανουήλ, Αλεξίου, Καλλιμούκος, Αργιλέσι, Μπιμπισίδης, Πανάκης, Ηλιάδης, Πίσσας, Μπιταξής (75' Πετριτάι), Μαρίνου (90΄Κουτσούμπας), Μπερνιδάκης (93΄Κουλούρης).