Άφησαν ανοιχτούς λογαριασμός Εθνικός και Κερατσίνι

Ανοιχτούς λογαριασμούς άφησαν Εθνικός Πειραιά και Κερατσίνι για το Κύπελλο Πειραιά αφού στον πρώτο ημιτελικό που ολοκληρώθηκε πριν από λίγο στο γήπεδο Μελισσουργός οι δυο ομάδες έμειναν στο 1-1.

Οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι στο α' ημίχρονο όπου και προηγήθηκαν στο 9' με σουτ του Τριμμάτη, με τους φιλοξενούμενους να ισορροπούν το ματς μετά τα πρώτα 20 λεπτά.

Μάλιστα στο β' μέρος ανέβασαν ακόμη περισσότερο την απόδοση τους και έφεραν το ματς στα ίσια στο 47' με άψογο πλασέ του Ντιρμίσι.

Μάλιστα στάθηκαν και άτυχοι στη φάση του 78' όταν ο Χαρίτος με μαγική πάσα βρήκε τον Καρέλη όμως το πλασέ του τελευταίου σταμάτησε στο δοκάρι του Πάντου.

Αμφότερες οι ομάδες έπαιξαν με αρκετές αλλαγές αφού την Κυριακή δίνουν ματς-τελικούς στην προσπάθεια που κάνουν για την παραμονή κόντρα σε Κηφισιά και Καλλιθέα.

Στο 73' ο διαιτητής Λεμπέσης απέβαλλε τον προπονητή του Εθνικούθ Σεροπιάν για διαμαρτυρία με δεύτερη κίτρινη.

ΡΟΗ ΑΓΩΝΑ

4' Σουτ του Τσιάβου μετά το λάθος του Αγγελάκη ο Κούμπουλα δύσκολα σε κόρνερ

9' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΘΝΙΚΟ. Ο Τριμμάτης με ωραίο σουτ κάνει το 1-0.

18' Σουτ του Χαρίτου η μπάλα άουτ.

19' Ζητάει πέναλτι το Κερατσίνι πάνω στον Σάμαρη.

22 Γύρισμα Τσιάβου στον Τριμμάτη με τον τελευταίο να κάνει το σουτ και τον Κούμπουλα να μπλοκάρει.

27' Σέντρα Καρέλη δύσκολα οι αμυντικοί.

31' Κόρνερ Καρέλη κεφαλιά Ντιρμίσι ο Πάντος μπλοκάρει.

35 Σουτ Χαρίτου άουτ η μπάλα.

40' Ατομική ενέργεια και σουτ του Νταούλια μπλοκάρει ο Κούμπουλα.

47' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ. Ο Ντιρμίσι με ωραίο πλασέ κάνει το 1-1

49 Σουτ Σκεντεράι άουτ η μπάλα

62' Σουτ ο Αυλωνίτης μόλις άουτ.

78' ΔΟΚΑΡΙ ΓΙΑ ΤΟ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ. Ο Καρέλης σημαδεύει το δοκάρι του Πάντου.

90' Μεγάλη φάση για το Κερατσίνι, όταν ο Χατζησοφρωνίου με μαγικό τακουνάκι βρήκε τον Ντιρμίσι όμως το σουτ του τελευταίου απομάκρυνε ο Πάντος.

ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ (Μουράτ Σεροπιάν) Πάντος, Νταούλιας, Ζούπα, Ευαγγέλου, Παπαγεωργίου (67' Γκέτσι),Σκεντεράι, Αυλωνίτης (79' Πολίτης), Δημητρίου (46' Πεχλιβανίδης), Τσιάβας, Τριμμάτης, Ξαγοράρης (46' Παυλής)

ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ (Βαγγέλης Σταυρακόπουλος) Κούμπουλα, Γκουριώτης, Καρέλης (87' Ισμαήλ), Καλιακούδας, Αγγελάκης, Χατζησοφρωνίου, Ντιρμίσι, Χαρίτος, Σάμαρης (46' Μπεσού), Κόστα, Κόττας (46' Μηλιώτης)