Δεν τα κατάφερε το Κερατσίνι 0-0 κόντρα στον Πανθηραϊκό

Χωρίς νικητή ολοκληρώθηκε το ματς του Κερατσινίου με τον Πανθηραϊκού με τις δυο ομάδες να μένουν στο 0-0.

Οι γηπεδούχοι καίγονταν για τη νίκη όμως δεν κατάφεραν να κερδίσουν αφού τους κατέβαλε το άγχος.

Από την άλλη ο αδιάφορος Πανθηραϊκός στο α' μέρος είχε σχετικά καλή παρουσία, αποφασίζοντας να δώσει χώρο στο β' ημίχρονο στον αντίπαλο

Στο α' μερος το ματς ήταν ισορροπημένο με τον Πανθηραϊκό να έχει δοκάρι στο 4' σε ενέργεια του Κορακιανιτη, ενώ στο 22 οι φιλοξενουμενοι ζήτησαν πέναλτι σε μαρκάρισμα του Παληγεωργου.

Στη συνέχεια το Κερατσινι ισορρόπησε χωρίς να κατορθώσει να δημιουργήσει τη μεγάλη φάση.

Στην επανάληψη το Κερατσίνι βγήκε μπροστά για να πιέσει όμως δεν κατόρθωσε να δημιουργήσει αξιόλογες φάσεις πλην του Στρίγγα ο οποίος στο 82' γύρισε τη μπάλα όμως οι αμυντικοί έδιωξαν σε κόρνερ.

Στο κόρνερο Νικολέτος έκανε την εκτέλεση όμως η κεφαλιά του Ντιρμίσι έφυγε άουτ.

Στα τελευταία λεπτά το Κερατσίνι πίεσε όμως ο Πανθηραϊκός αμύνθηκε σωστά και κράτησε ανέπαφη την εστία του.

Πλέον το Κερατσίνι νιώθει την ανάσα του Εθνικού αφού πλησίασε στον έναν βαθμό.

ΑΠΟ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ (Βαγγέλης Σταυρακόπουλος) Κούμπουλα, Γκουριώτης, Μηλιώτης, Ροκάκη, Καλιακούδας (74' Νικολέτος) Χαρίτος, Χατζησοφρωνίου, Ντιρμίσι (83' Γκόγκα) ), Μπεσού (88'Αγγελάκης), Κόστα, Καρέλλης (43' Στρίγγας).

ΠΑΝΘΗΡΑΪΚΟΣ (Μανώλης Παπαματθαιάκης) Ντούνης, Τσόπελας, Μπιμπίλι, Λούκας, Χούσα, Κόντι (78' Περιάλης), Παληγεώργος  (90+1' Λαμπρόπουλος),Κορακιανίτης (87' Ντούνιας), Βαλαβανόπουλος (67' Κορέτα), Αντωνιάδης, Παπασάββας.