Καλύβας: Μας μένει η πικρία

Η πικρία είναι το συναίσθημα που έχει κυριεύσει άπαντες στο Κερατσίνι μετά το ισόπαλο 1-1 κόντρα στον Ακράτητο.

Οι κόκκινοι παρότι μέχρ το 90+5' κρατούν τη νίκη στα χέρια τους δεν κατάφεραν να την πανηγυρίζουν αφού δέχτηκαν το γκολ της ισοφάρισης στο 90+6. Όπως γίνεται αντιληπτό η απογοήτευση επικρατεί για τα καλά, κάτι που αποτυπώνεται από τη δήλωση του προπονητή Θεόφιλου Καλύβα όπου και τόνισε

"Νομίζω ότι ήταν ένα ματς όπου οι δυο ομάδες είχαν από ένα ημίχρονο. Ήμασταν καλύτεροι στο α' μέρος και ο Ακράτητος στην επανάληψη. Εμείς ευτυχήσαμε να έχουμε μια πολύ καλή εκτέλεση του Νικολέτου και να προηγηθούμε στο σκορ. Στο β' μέρος δώσαμε λίγο χώρο στον αντίπαλο και προσπαθήσουμε να χτυπήσουμε με αντεπιθέσεις. Το ματς πήγε εκεί που το θέλαμε αλλά στο 90+5 (!), χωρίς να ξέρουμε το λόγο που κρατήθηκαν τόσες πολλές καθυστερήσεις, και από μία φάση που δεν προμήνυε τίποτα δεχτήκαμε το τέρμα της ισοφάρισης χωρίς να έχουμε συγκέντρωση. Μας μένει η πικρία που δεν πήρε η ομάδα τους τρεις πόντους που είχε τόσο πολύ ανάγκη. Δεν μπορούμε να κάνουμε τίποτα άλλο και κοιτάμε το επόμενο ματς με το Μοσχάτο".