Άγιος Ιερόθεος για διαιτησία: Δεν κρατήσατε ούτε τα προσχήματα

Με ανακοίνωση που εξέδωσε ο Άγιος Ιερόθεος μετά το ισόπαλο 1-1 με τους Αγιους Αναργυρους εξέφρασε τη δυσαρέσκεια του για τη διαιτητική συμπεριφορά που έτυχε η ομάδα στον αγώνα.

Συγκεκριμένα, οι Περιστεριώτες θεωρούν ότι υπάρχει αλλοίωση αποτελέσματος δείχνοντας να... βράζουν με τον Τζαγκαράκη και τον Καρακελέ.

Η ανακοίνωση

Ντροπή και αηδία.

Μετά την προκλητική διαιτησία του κυρίου Δραγάτη στο ματς με το Μοσχάτο, άλλη μια κάκιστη διαιτησία ήρθε να προστεθεί στο σημερινό ματς της ομάδας μας με τους Αγιους Αναργύρους. Ο κύριος Τζαγκαράκης βοηθούμενος από τον β' επόπτη κύριο Καρακελέ, μας πρόσφεραν μια... τρομερή θεατρική παράσταση στο β' ημίχρονο. Η λέξη ΞΕΚΑΘΑΡΗ ΑΛΛΟΙΩΣΗ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΟΣ είναι επιεικής για να καταλάβει κανείς το μέγεθος της κάκιστης διαιτησίας τους. Κύριοι σήμερα ΔΕΝ ΚΡΑΤΗΣΑΤΕ ΟΥΤΕ ΤΑ ΠΡΟΣΧΗΜΑΤΑ. Είδαμε στο ξεκίνημα του β' ημιχρόνου να γίνεται παρατήρηση στον προπονητή της ομάδας μας να πει στους αμυντικούς να μην χρησιμοποιούν τα χέρια γιατί θα δώσει πέναλτι.

Είδαμε να κάνει παρατήρηση στον αντίπαλο γενικό αρχηγό γιατί ήταν όρθιος και να δείχνει κίτρινη κάρτα στο δικό μας για τον ίδιο λόγο (στην ίδια φάση). Είδαμε να κιτρινίζεται όλη σχεδόν η ομάδα μας από το ξεκίνημα του β' ημιχρόνου σχεδόν σε κάθε επαφή. Είδαμε να μην δίνονται κάρτες σε τράβηγμα φανέλας και επικίνδυνα μαρκαρίσματα στην αντίπαλη ομάδα.

Στο γκολ της ισοφάρισης υπάρχει ξεκάθαρο επιθετικό φάουλ.

Είδαμε να φεύγει παίκτης μας μόνος του προς το αντίπαλο τέρμα και αφού ο κύριος Τζαγκαράκης δεν ήξερε πως να τον ανακόψει σήκωσε ο κύριος Καρακελές τη σημαία του γνωρίζοντας μόνο ο ίδιος το λόγο. Αποκορύφωμα η τελευταία φάση του αγώνα, όταν ο ποδοσφαιριστής μας, Κομνηνός, μπήκε μόνος του στην αντίπαλη περιοχή ανατράπηκε από πίσω και ο κύριος Τζαγκαράκης υπέδειξε επιθετικό φάουλ.

Παράλληλα δεν κράτησε καθόλου καθυστερήσεις σφυρίζοντας με τη συμπλήρωση των 90' τη λήξη του αγώνα

Αναμένουμε με μεγάλη περιέργεια την έκθεση του παρατηρητή διαιτησίας για να καταλάβουμε αν οι συγκεκριμένοι διαιτητές είχαν ''κάλυψη'' ή όχι. Αν αυτοί οι κύριοι είναι υποψήφιοι για να ανέβουν κατηγορία και να σφυρίξουν αγώνες ανώτερων κατηγοριών, τότε δεν απορούμε καθόλου που φέρνουμε διαιτητές από το εξωτερικό.

Κύριε Καλύβα σας είχαμε κρούσει τον κώδωνα αλλα δεν μπήκατε στον κόπο να μας ακούσατε.

Στο βασίλειο της Γ' Εθνικής υπάρχει κάτι πολύ βρώμικο και σάπιο.
Υ.Γ. Εμείς θα συνεχίσουμε την προσπάθεια για να διεκδικήσουμε ότι μας αναλογεί κόντρα σε αυτούς που προσπαθούν για το αντίθετο.