Σπάθας: Το καλύτερο μας δεύτερο ημίχρονο

Αποτελεί έναν προπονητή που με τη δουλειά του αποδεικνύει ότι κερδίζει το σεβασμό όσο περνούν τα χρόνια δείχνοντας ότι αποτελεί έναν από τους πιο εξελίξιμους κόουτς στις εθνικές κατηγορίες.

Ο Βασίλης Σπάθας οδηγεί το Μοσχάτο σε πορεία πρωταθλητισμού μετρώντας σε 8 ματς πέντε νίκες, δυο ισοπαλίες και μόλις μια ήττα στην πρεμιέρα με τον Πανθηραϊκό με τον ίδιο να μιλάει στην ιστοσελίδα μας μετά τη νίκη απέναντι στο Φωστήρα λέγοντας

"Ήταν πραγματικό ντέρμπι με όλη τη σημασία της λέξεως. Αιφνιδιαστήκαμε που μείναμε πίσω στο σκορ στα πρώτα λεπτά όμως αξίζουν συγχαρητήρια στους παίκτες που βρήκαν το σθένος να ξαναμπούν στο ματς και αντέδρασαν εξαιρετικά. Είχαμε καλή εικόνα στο α' μέρος παρότι ήμασταν με την πλάτη στον τοίχο από νωρίς. Στο β' μέρος ήταν ένας μονόλογος για εμάς και οι παίκτες μου ήταν άψογοι στις τακτικές οδηγίες που δώσαμε στο ημίχρονο και θεωρώ πως κάναμε το καλύτερο β' ημίχρονο από την αρχή της σεζόν. Είχαμε μια πάρα πολύ καλή τακτική και μετά το 2-1 και το σημαντικό είναι ότι δεν απειληθήκαμε ποτέ από τον αντίπαλο. Συγχαρητήρια στον κόσμο του Μοσχάτου και ελπίζω η συνέχεια να είναι ανάλογη".