Ανάσα για... Ατρόμητο Χιλιομοδίου, 1-0 τον Ερμή Μελιγούς

Σπουδαία νίκη για τον Ατρόμητο Χιλιομοδίου, που το απόγευμα της Κυριακής (9/5) λύγισε με 1-0 την αντίσταση του Ερμή Μελιγούς, για την 8η αγωνιστική του 7ου ομίλου της Γ’ Εθνικής. Ο Ατρόμητος πανηγύρισε το δεύτερο διαδοχικό τρίποντο εντός έδρας και έχοντας πλέον 8 βαθμούς, πέρασε για πρώτη φορά πάνω από τη ζώνη του υποβιβασμού, καθώς «σκαρφάλωσε» στην 7η θέση της βαθμολογίας. «Χρυσός» σκόρερ για τον Ατρόμητο ήταν ο Δημήτρης Βελέντζας, ο οποίος έδωσε τη λύση με κεφαλιά στο 70’, έπειτα από εκτέλεση κόρνερ. Η επιμονή και η υπεροχή των γηπεδούχων καρποφόρησε, για να έρθει έτσι η δίκαιη νίκη απέναντι στον μαχητικό Ερμή. Η ομάδα του Χιλιομοδίου είχε τον έλεγχο σε όλο το 90λεπτο, με καλή αμυντική λειτουργία και δεν απειλήθηκε επί της ουσίας. Αντίθετα, ήταν εκείνη που είχε τις φάσεις για γκολ, για να δικαιωθεί με την κεφαλιά του Βελέντζα στο β’ μέρος. Στο πρώτο μέρος ακυρώθηκε ως οφσάιντ γκολ που σημείωσε ο Χουσελάς, ενώ στην επανάληψη, χάθηκαν δύο καλές ευκαιρίες με τον Στασινόπουλο. Λίγο πριν το φινάλε, ο Ατρόμητος έφτασε κοντά σε ένα ακόμη γκολ, όμως, η προσπάθεια του Στρατιδάκη σταμάτησε στο δοκάρι. Ντεμπούτο για τους νικητές έκανε ο 15χρονος Μπάμπης Γεωργιάδης, ο οποίος πέρασε στο 65’ στη θέση του Γκούμα και είχε καλή παρουσία. ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΧΙΛΙΟΜΟΔΙΟΥ: Διασσινός, Στρατίκης, Μπινιώρης, Φυσαράκης, Βελέντζας, Κοντούλης, Γκούμας (65’ Γεωργιάδης), Μητακίδης, Στρατιδάκης, Στασινόπουλος, Χουσελάς (75’ Παπαγεωργίου) ΕΡΜΗΣ ΜΕΛΙΓΟΥΣ: Γιαννούσης, Πολυμενάκος, Βέργος (74’ Κατσίρης), Ράλλιος, Μπίσσιας, Γιαννούσης (90’ Κοδέλλας), Κολιόπουλος, Σταθόπουλος, Ανδριανός (74’ Σαλαπάτας), Καδάς, Κολοστούμπης (78’ Γούρσος) Πηγή: stisentra