Ο Παναρκαδικός 1-0 το Ναύπλιο

Νίκη με 1-0 για τον Παναρκαδικό απέναντι στο Ναύπλιο

Ο Παναρκαδικός κατάφερε να ανοίξει από νωρίς το σκορ. Συγκεκριμένα στο 14’ ο Λυμπερόπουλος έκανε το γέμισμα στη μεγάλη περιοχή, ο Αλέμης πήρε την κεφαλιά, αλλά ο Κασκαντάμης του είπε "όχι".

Οι φιλοξενούμενοι όμως δεν απομάκρυναν σωστά, με αποτέλεσμα ο Αρδάμης να το εκμεταλλευτεί και με κοντινό πλασέ να στείλει την μπάλα στα δίχτυα, πετυχαίνοντας το 1-0. Αυτό ήταν και το αποτέλεσμα του πρώτου ημιχρόνου.

Στο δεύτερο 45λεπτο η εικόνα του παιχνιδιού δεν άλλαξε. Οι πράσινοι είχαν την κατοχή της μπάλας και τις περισσότερες πρωτοβουλίες, ενώ δεν απειλήθηκαν ιδιαίτερα από τους παίκτες του Ναυπλίου.

Ετσι, το 1-0 παρέμεινε μέχρι και το τελευταίο σφύριγμα και ο Παναρκαδικός πανηγύρισε την τέταρτη σερί του νίκη, μετά την επανέναρξη του πρωταθλήματος.

Παναρκαδικός: Μάνος, Λιακόπουλος, Τόλιος, Αλέμης, Παλιογιαννίδης, Τσιώλης, Νάνος, Αρδάμης, Αμποτ, Λυμπερόπουλος Ν., Μπλάνκο

Ναύπλιο: Κασκαντάμης, Λέρμας, Φλώρος, Αλεξανδρόπουλος, Γκιαούρης, Προύντζος, Παπουτσής, Μπεντούλης, Ζίου, Καλογέρης, Αϊβαλιώτης