Φιλική νίκη για τη Θύελλα Ραφήνας επί του Θησέα Νέας Μάκρης

Στη δεύτερη φιλική της νίκη έφτασε η Θύελλα Ραφήνας, που επικράτησε με 2-0 του Θησέα Νέας Μάκρης σε ματς προπονητικού χαρακτήρα που διεξήχθη το απόγευμα της Δευτέρας (6/9), στο γήπεδο «Παναγιώτης Σκούφος».

Ο κόουτς Νίκος Μεσολόγγης είχε την ευκαιρία να δει την κατάσταση όσων παικτών πήραν λίγα λεπτά συμμετοχής στο φιλικό με την Ηλιούπουλη αλλά και όσων δεν αγωνίστηκαν.

Αντίθετα, όσοι έπαιξαν για μεγάλο διάστημα κόντρα στους «κυανέρυθρους» έκαναν αποθεραπεία και μερικοί εξ αυτών και παγοθεραπεία.

Για την ιστορία, τα δύο γκολ που έκριναν την αναμέτρηση πέτυχε ο Δρόσης σε πρώτο και δεύτερο ημίχρονο από τις τελικές πάσες των Ζέκιο και Παναγιώτου αντίστοιχα.

ΘΥΕΛΛΑ ΡΑΦΗΝΑΣ (Νίκος Μεσολόγγης): Ρετζέπης, Πιέτρι, Νταλάκας, Σαντίκου, Σουρλής, Σουλτανίδης, Μπαριτάκης, Παναγιώτου, Αράπης, Ζέκιο, Δρόσης.

Έπαιξαν και οι Κεφαλλωνίτης, Κίμωνας, Τσιλιακός, Σαμάρκος.