Έχει το Know how’ η Σαντορίνη με 10 παίκτες αδικείται από το 1-1 στον Βόλο

Τι κι αν έπαιζε με παίκτη λιγότερο για περισσότερο από 50 λεπτά; Η Σαντορίνη κυριάρχησε απόλυτα απέναντι στη Νίκη Βόλου, ανέτρεψε το εις βάρος της σκορ, αλλά η τύχη δεν της έδωσε το δικαίωμα να φύγει με ένα μεγάλο διπλό από τον Βόλο.

Η ομάδα του Νίκου Παντέλη ήταν ψυχωμένη σε ακόμα έναν αγώνα και παρά το διπλό σοκ με το 1-0 στο 22΄ με γκολ του Κρουθ και την αποβολή του Ντινιωτάκη στο 44. Κατάφερε να κυριαρχήσει απόλυτα στο δεύτερο ημίχρονο, όπου μπορεί να πέτυχε ένα γκολ, αλλά βάσει ευκαιριών θα μπορούσε να είχε πάρει μια μεγάλη νίκη.

Σκόρερ για την ομάδα της Σαντορίνης ήταν ο Ερρίκος με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι στο 64΄. Πλέον η ομάδα των Κυκλάδων ετοιμάζεται για την εντός έδρας αναμέτρηση της Κυριακής με αντίπαλο τον Ασπρόπυργο.

173746022 904713110323405 1905938751443220077 n

Η ροή του αγώνα:

1' Ο Καλουτσικίδης πέρασε έξυπνη πάσα στον Ροχάνο, μέσα στην περιοχή, όμως το γύρισμά του από τη μικρή περιοχή, κόπηκε από αμυντικούς της Σαντορίνης

10' Ο Κανούλας από καλή θέση επιχείρησε να "κρεμάσει" τον Περιστερίδη, ο πορτιέρε της Νίκης απόκρουσε σωτήρια, το ριμπάουντ πήρε ο Πολύζος, το σουτ του οποίου ξαναέβγαλε ο τερματοφύλακας των γηπεδούχων

18' Κίτρινη στον Κουρέλα

22' Γκολ για τη Νίκη Βόλου, σκόρερ ο Κρουθ

26' Αναγκαστική αλλαγή για τη Σαντορίνη. Στη θέση του Σκαθαρούδη περνάει ο Μηνάς

37' Κίτρινη στον Ερρίκο

44' Μετά από μία αψιμαχία ο Ντινιωτάκης τιμωρήθηκε με κόκκινη κάρτα, με την Σαντορίνη να μένει με 10 παίκτες

46' Δυνατό σουτ του Μπιτσάκου, δίπλα από το δεξί δοκάρι του Δερμιτζάκη η μπάλα

*ΤΕΛΟΣ ΠΡΩΤΟΥ ΜΕΡΟΥΣ*

46’ Με διπλή αλλαγή ξεκινάει στην επανάληψη η Σαντορίνη. Ο Σιμιτσής και ο Γιουκούδης πήραν τις θέσεις των Παπαζαχαρία και Πολύζου

53’ Μετά από κλέψιμο ο Γιουκούδης χάνει τετ α τετ, αλλά ο επόπτης είχε σηκώσει οφσάιντ, με τον διαιτητή να την αφήνει όμως να εξελιχθεί.

61' Αλλαγή για τη Νίκη... Μέτσε στη θέση του Τσιώλη που τα πήγε περίφημα σήμερα

64’ Γκολ για τη Σαντορίνη. Ο Ερρίκος με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι έκανε το 1-1. Στη δεξιά γωνία ο Περιστερίδης, αριστερά η μπάλα και η Σαντορίνη ισοφαρίζει με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι

66’ Αλλαγή για τη Νίκη. Γκονζάλες αντί Μπιτσάκου

67’ Σουτ του Γκονζάλες θα μπλοκάρει ο Δερμιτζάκης

75’ Διπλή αλλαγή για τη ΝίκηΣτις θέσεις των Καλουτσικίδη και Μπόσιο οι Σαλαμούρας και Τσιμπούκας

75’ Μπιρμπίλης στη θέση του Ερρίκου

83’ Φοβερή ευκαιρία για τη Σαντορίνη, όταν ο Γιουκούδης έπιασε κεφαλιά από το ύψος του πέναλτι και ανάγκασε τον Περιστερίδη σε εντυπωσιακή απόκρουση.

88’ Νέα μεγάλη ευκαιρία για τη Σαντορίνη, με τον Ιβαννίδη να σουτάρει λίγο άουτ.

91’ Λάμπρου αντί Μηνά για τη Σαντορίνη