Έσωσε την παρτίδα στο 85 το Αιγάλεω στο ματς με τον Ιάλυσο (1-1)

Βαθμό στη Ρόδο πήρε το Αιγάλεω που έμεινε στο 1-1 με τον Ιάλυσο.

Το συγκρότημα του Απόστολου Χαραλαμπίδη αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ στο 22' από το πέναλτι του Καρπαθάκη, αντέδρασε στην επανάληψη και πήρε το βαθμό της ισοπαλίας με γκολ του Μπουρλάκη στο 85'.

Ο ικανότατος άσος παό τη στιγμή που πέρασε στο γήπεδο στην επανάληψη αναστάτωσε την άμυνα του Ιάλυσου και βοήθησε το Σίτι ώστε να αποφύγει την ήττα.

Αποκορύφωμα η φάση του 85' όπου μετά από κόρνερ του Χαντί με κεφαλιά ισοφάρισε σε 1-1.

ΡΟΗ ΑΓΩΝΑ

20' Παρακινδυνευμένο γύρισμα του Τερζίου στον Ανδρούτσο, ο Μπαρμπαρούσης προσπάθησε να επωφεληθεί, ωστόσο υπέπεσε σε επιθετικό φάουλ στον τερματοφύλακα του Ιάλυσου
21' ΠΕΝΑΛΤΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΙΑΛΥΣΟ Βαθιά μπαλιά του Ρούσσου στον Γκέζο που έφυγε στην πλάτη της άμυνας και ανατράπηκε από τον Αναστασίου με τον διαιτητή Κακουλίδη να συμβουλεύεται τον βοηθό του και να υποδεικνύει την παράβαση

22' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΙΑΛΥΣΟ. Ο Καρπαθάκης από τα 11 μέτρα νικάει τον Σικαλιά και δίνει το προβάδισμα στην ομάδα του

30' Μεγάλη ευκαιρία για το Αιγάλεω. Ο Οικονομόπουλος βρήκε τον Μπαρμπαρούση στην πλάτη της αμυνας, αλλά ο τελευταίος από θέση τετ-α-τετ σούταρε πάνω από τα δοκάρια

38'. Σουτ του Τσιλιγγίρη πάνω από το οριζόντιο δοκάρι

41' Απευθείας εκτέλεση του Ρούσσου η μπάλα ελάχιστα δίπλα από το δεξί κάθετο δοκάρ
59' Σέντρα του Μπουρλάκη κεφαλιά του Μπαρμπαρούση στην αγκαλιά του Ανδρούτσου

62' Φάση διαρκείας στα καρέ του Ιάλυσου. Συνεχόμενα σουτ του Μπουρλάκη με το τελευταίο να καταλήγει στην αγκαλιά του Ανδρούτσου

64' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ιάλυσο με τον Σκεντεράι να περνάει κάθετα για τον Παπαδόπουλο που πλάσαρε στην αγκαλιά του Σικαλιά

65' Νέα μεγάλη ευκαιρία για τον Ιάλυσο. Ο Παπουτσογιαννόπουλος πάτησε περιοχή από αριστερά και σούταρε στο οριζόντιο δοκάρι του Σικαλιά. Αγγίζει το 2-0 η ομάδα του Βαγγέλη Χαντέ

79 Σουτ του Ρούσου δίπλα από το δεξί κάθετο δοκάρι

80' Καλό γύρισμα του Μπουρλάκη έδιωξε με υπερένταση ο Καρπαθάκης

81' Κάθετη μπαλιά του Γκέζου για τον Παπαδόπουλο, με τον Σικαλιά να βγαίνει έγκαιρα στα πόδια του βραχύσωμου επιθετικού και να διώχνει την μπάλα

85' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟ ΑΙΓΑΛΕΩ. Εξαιρετική εκτέλεση κόρνερ του Χαντί, ο Μπουρλάκης με κεφαλιά στην καρδιά της άμυνας πέτυχε το 1-1

ΙΑΛΥΣΟΣ (Βαγγελης Χαντές): Ανδρούτσος, Γκέζος, Σκεντεράι, Τερζίου, Καρπαθάκης, Μανιώτης, Παπουτσογιαννόπουλος (83' Καντούτσης), Ρούσσος, Παπαδόπουλος (83' Σταθόπουλος), Μαστραντωνάκης, Χριστόπουλος (63' Μπουσάι)

ΑΟ ΑΙΓΑΛΕΩ (Απόστολος Χαραλαμπίδης):Σικαλιας, Μαγκάκης, Αναστασίου, Παπανικόλας, Οικονομόπουλος (74' Λάσκαρης), Βλάχος, Μαχαίρας (57' Μπουρλάκης), Σταματάκης (74' Τσίτσαρης), Μπαρμπαρούσης, Ουερέ (46' Χαντί), Τσιλιγκίρης (87' Κασνέτσι)