Μάγκας ο Ασπρόπυργος 3-2 τη Νίκη Βόλου

Ένας εκπληκτικός Ασπρόπυργος έβγαλε τεράστιο πάθος και πυγμή στο ματς με τη Νίκη Βόλου και πήρε ένα σπουδαίο τρίποντο με 3-2.

Η ομάδα του Ηλία Φυντάνη εκμεταλλεύτηκε στο έπακρο τις ευκαιρίες που δημιούργησε και προηγήθηκε στο 33' με σουτ του Κυριαζή.

Στο 44' ο Μαρούδας έκανε ένα εκπληκτικό σουτ στέλνοντας τη μπάλα στο αριστερό ''Γ'' του Περιστερίου για το 2-0, με τον Ζαχαρό στο 71' να ανεβάζει το δείκτη του σκορ στο 3-0, με τον Μέτσε στο 81' να έχει δοκάρι.

Στο 82' ο Ροχάνο μείωσε σε 3-1 για τη Νίκη Βόλου ενώ στο 87' ο Τζοβάρας έγραψε το τελικό 3-2.

ΡΟΗ ΑΓΩΝΑ

12' Μακρινό σουτ του Γκαρσία, μπλόκαρε ο Ντιμίτροβιτς

13' Σέντρα του Γκονζάλες δεν θα πάρει την κεφαλιά κάποιος παίκτης της Νίκης με την μπάλα να καταλήγει πλάγιο

17' Μετά από οργανωμένη προσπάθεια ο Γκαρσία βρέθηκε σε θέση βολής, όμως το σουτ που επιχείρησε από το ύψος του πέναλτι, εξουδετέρωσε ο Ντιμίτροβιτς

19' Αυτή τη φορά ήταν ο Ροχάνο που δεν θα καταφέρνει να νικήσει τον Ντιμίτροβιτς, όταν μετά από πάσα "πάρε βάλε" του Γκαρσία ο Αργεντινός επιθετικός της Νίκης θα στείλει την μπάλα πάνω στον Ντιμίτροβιτς

33' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΣΠΡΟΠΥΡΓΟ. Σουτ του Κυριαζή θα αλλάξει πορεία από το σώμα του Αργύρη και θα καταλήξει στα δίχτυα του Περιστερίδη

44' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΣΠΡΟΠΥΡΓΟ. Σουτ του Μαρούδα θα καταλήξει στο αριστερό "Γ" του Περιστερίδη, κάνοντας το 2-0 για τον Ασπρόπυργο

52' Γύρισμα του Κρουθ από τα δεξιά, θα απομακρύνει ο Τριποτσέρης πριν η μπάλα φτάσει στον Ροχάνο

54' Σουτ του Βασιλείου από το ύψος της μεγάλης περιοχής, άουτ η μπάλα

65' Ο Κρουθ με ατομική ενέργεια βρέθηκε σε θέση βολής μέσα στην περιοχή, όμως το σουτ εξουδετέρωσε ο Ντιμίτροβιτς

71' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΣΠΡΟΠΥΡΓΟ Ο Ζαχαρός με ατομική ενέργεια βρέθηκε σε πλάγια θέση μέσα στην περιοχή και με σουτ πέρασε την μπάλα κάτω από τα πόδια του Περιστερίδη, γράφοντας το 3-0

75' Τετ α τετ του Κυριαζή με τον Περιστερίδη, το πλασέ του παίκτη του Ασπρόπυργου κατέληξε άουτ

81' Ο Μέτσε θα πάρει την κεφαλιά μετά από κόρνερ με την μπάλα να καταλήγει στο δοκάρι του Ντιμίτροβιτς

82' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ. Ο Ροχάνο με προβολή σε γύρισμα του Ματέα θα μειώσει σε 3-1 για τη Νίκη

90+4' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ. Ο Τζοβάρας με σουτ θα μειώσει σε 3-2 για τη Νίκη Βόλου

ΑΣΠΡΟΠΥΡΓΟΣ (Ηλίας Φυντάνης) Ντιμίτροβιτς, Τριποτσέρης, Θεοδώρου, Αργυρόπουλος (87' Πατσατζόγλου), Παπαθανασίου (77' Μουκίδης (87' Γεωργακόπουλος)), Νάα, Κυριαζής, Ζαχαρός, Βασιλείου, Μαρούδας (68' Κατίδης), Τζανουλίνος

ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ (Αλέκος Βοσνιάδης) Περιστερίδης, Πολίμος, Αργύρης, Μπαλάφας (78' Μπιτσάκος), Καλουτσικίδης (87 Τσιώλης), Μέτσε, Μπόσιο, Σαλαμούρας (46' Τζοβάρας), Γκαρσία, Γκονζάλες (46' Κρουθ), Ροχάνο