Ανατροπή... ψυχής για τον Βύρωνα 4-2 το Καματερό

Νίκη με ανατροπή για τον Βύρωνα που παρότι βρέθηκε να χάνει με 0-2 στο ημίχρονο από το Καματερό, ανέβασε στροφές στην επανάληψη, πήρε τη νίκη με 4-2 και δείχνει ότι πατάει καλά στην κατηγορία.

Στο 20’ ο Κολονέρος με πέναλτι έκανε το 0-1 και ο ίδιος παίτκης στο 41’ ζευγάρωσε τα τέρματα των φιλοξενούμενων. Ένα λεπτό αργότερα, ο Κουμπαρούλης μείωσε σε 1-2 και στο 53’ ο Κυρμαζόγλου ισοφάρισε σε 2-2. Το 3-2 έκανε στο 55’ ο Ζαφείρης και στο 88’ ο Ασπιώτης διαμόρφωσε το τελικό 4-2.  Αποβλήθηκαν στο 52’ ο Παναγιώτουκαι στο 60’ ο Πορταλιός.

Τον αγώνα διαιτήτευσαν οι Γκαϊτατζής, Κατελανάκης και Λιαμπότης.

ΒΥΡΩΝΑΣ: Κουβέλης, Κυρμαζόγλου, Καραμπάς, Κουμπαρούλης, Καλαντζής (68’ Μπαλαφούτης, 76’ Λουμανάς), Αναστασίου, Ζαφείρης (92’ Δημητρακόπουλος), Σβίγγος, Πορταλιός, Τσαβαλιάς (68’ Ασπιώτης), Ζάγκας (46’ Ιωακειμίδης).

ΚΑΜΑΤΕΡΟ: Ανδρεοσόπουλος, Πιτέλης (77’ Κολιαδήμας), Παναγιώτου, Η. Βασιλάκος, Παππάς, Μήτσης, Φράγκος (53’ Πέτρου), Βαρουξής (68’ Βανικιώτης), Παλυβός, Κολονέρος (68’ Σταυρόπουλος), Ανδριτσόπουλος.