Πρωτάθλημα Κ20 SL2: Η κούπα στο Σίτι

Το Αιγάλεω νίκησε 2-1 στην παράταση την Κηφισιά και πήρε το πρωτάθλημα στο πρωτάθλημα Κ20.

Ο τελικός για το πρωτάθλημα Κ20 στη Super League 2 είχε νικητή το Αιγάλεω, το οποίο επικράτησε 2-1 της Κηφισιάς στο Ελ Πάσο.Το Αιγάλεω άνοιξε το σκορ στο 24'. Ο Βασίλης Ραυτόπουλος με όμορφη ατομική ενέργεια νίκησε τον Δασκαλάκη δίνοντας το προβάδισμα στο Σίτι.

Η Κηφισιά έφερε το παιχνίδι στα ίσια στο 75' με σκόρερ τον Αντώνη Φλώκο.

Η κανονική διάρκεια ολοκληρώθηκε στο 1-1 και ο τελικός οδηγήθηκε στην παράταση. Στο 112' το Αιγάλεω έφτασε στο 2-1 με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Παλτόγλου, ενώ στο επόμενο λεπτό η ομάδα των βορείων προαστίων είχε δοκάρι με σουτ του Κουτσουπιά. Δεν άλλαξε το 2-1 και το Αιγάλεω πανηγύρισε το πρωτάθλημα...

ΚΗΦΙΣΙΑ (Μαυρουδής): Δασκαλάκης, Τσουχλαράκης (76' Κουτσουπιας), Μπάκος, Αποστόλου, Μαρκάκης (106' Χρονακόπουλος), Κωνσταντακόπουλος, Φλώκος, Μιχόπουλος (9' Ντόκο, 94' Νταής), Δήμος (76' Καρας), Δημοσθενιάδης, Γαντζούλας (46' Καπαματζιαν).

ΑΙΓΑΛΕΩ (Στ. Μπαϊράμης) : Χριστοδουλίδης, Τσουμπακόπουλος (63' Λευθεριώτης), Παπαβασιλόπουλος, Πρίφτι, Φωτεινός, Βεσέλι, Ραυτόπουλος Β (100' Μητσάκος),