Ήττα για Προοδευτική στην Ιεράπετρα, 2-1 ο ΟΦΙ

Δεν κατάφερε να φύγει με θετικό αποτέλεσμα από το Βουζουνεράκειο στάδιο η Προοδευτική.

Σε παιχνίδι για την 4η αγωνιστική στον νότιο όμιλο της Super League 2, η ομάδα του Κορυδαλλού υπέστη ήττα με 2-1 από τον ΟΦ Ιεράπετρας, ύστερα από ένα ενενηντάλεπτο που είχε αρκετές δυνατές μονομαχίες και διεξήχθη κάτω από έντονη βροχόπτωση και σε έναν «βαρύ» αγωνιστικό χώρο.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 29ο λεπτό με καρφωτή κεφαλιά του Ίτσιου σε εκτέλεση κόρνερ του Τσορνομάζ (1-0), όμως έντεκα λεπτά μετά (40') οι «βυσσινί» έφτασαν στην ισοφάριση με αυτογκόλ του Ντέτλερ, ο οποίος έστειλε την μπάλα άθελά του με κεφαλιά στην εστία της ομάδας του, έπειτα από φάουλ του Παυλίδη. Στο 73ο λεπτό σημειώθηκε το νικητήριο γκολ για τον ΟΦΙ με κεφαλιά του Μηλιώτη, έπειτα από πρώτη κεφαλιά του Βουό.

Διαιτητές: Παπαγεωργόπουλος, Μαυροκορδόπουλος (Αργολίδας)-Μάτσας (Ηρακλείου)

ΟΦ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ (Άγγελος Διγκόζης): Κυρίτσης, Καραγιάννης, Ίτσιος, Στάμου, Ντέτλερ, Τσορνομάζ, Κατάλντι, Μηλιώτης (85' Χιμένεθ), Μπλανκ Καζάου (76' Γκορμπεβίγιε), Αντερέγκεν, Βουό

ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ (Γιάννης Μάγγος): Αστράς, Καρίκι (30' λ.τρ. Αλεξίου), Σίνγκ (61' Παντελίδης), Ποτουρίδης, Φαζός, Μεγαρίτης (61' Γιόβιτς), Πίσσας, Παυλίδης, Νταβιώτης (71' Γκαργκαλατζίδης), Γιαννιτσάνης (71' Τσακίρης), Ευθυμίου