Ισοπαλία για Ελλάς Σύρου και Ιάλυσο (2-2) στην πρεμιέρα των μπαράζ

Φοβερό ματς έγινε σήμερα στην Σύρο στην πρεμιέρα των μπαράζ γι ατην άνοδο στην Γ' Εθνική.

Ελλάς Σύρου και Ιάλυσος διασταύρωσαν τα ξίφη τους στην πρεμιέρα του 8ου ομίλου με το 2-2 να είναι το τελικό αποτέλεσμα.

Οι φιλοξενούμενοι ξεκίνησαν ιδανικά το ματς αφού προηγήθηκαν με 0-2, ωστόσο η Ελλάς Σύρου ανέβασε στροφές στο τελευταίο τέταρτο και πήρε έναν σπουδαίο βαθμό, σώνοντας την παρτίδα.

Στο 37' ο Χατζησάββας με πλασέ έκανε το 0-1, με τον ίδιο παίκτη με ωραίο σουτ στο 59' να σημειώνει το 0-2. Στο 78' ο Μάρκος Πρίντεζης με κεφαλιά μείωσε σε 1-2, με τον Οικονομόπουλο να σημειώνει το τελικό 2-2.

ΡΟΗ ΑΓΩΝΑ

26' Σουτ του Χατζησάββα από αριστερά ο Παπαδόπουλος μπλοκάρει.

28' Ο Λαλάς μετά από πάσα του Μανουδάκη βρέθηκε απέναντι από τον Ανδρούτσου όμως το σουτ του τελευταίου πέρασε μόλις άουτ.

37' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΙΑΛΥΣΟ. Άψογο πλασέ του Χατζησάββα μετά τη σέντρα του Μπάρδου και 0-1.

44' Ζητάει πέναλτι πάνω στο Σαββίδη η Ελλάς Σύρου, με τον κο. Αλατσάκη να δείχνει κόρνερ.

55' Κόρνερ Περιάλη κεφαλιά Μπούνα άουτ.

57' Ο Μπούνας χάνει μεγάλη ευκαιρία για να φέρει το ματς στα ίσια. Ο Αιγιώτης άσος κάνει το πλασέ όμως ο Ρούσσος διώχνει πάνω στην γραμμή και παραχωρεί κόρνερ.

58' Σέντρα Μανιδάκη κεφαλιά Οικονομόπουλου άουτ.

59' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΙΑΛΥΣΟ. Ο Χατζησάββας μετά την πάσα του Μπάρδου κάνει την προσποίηση και με ωραίο σουτ κάνει το 0-2.

77' Καλή στιγμή για την Ελλάς Σύρου με το σουτ του Ραμπαβίλα να κάνει το σουτ και τον Ανδρούτσο να μπλοκάρει.

78' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΛΛΑΣ ΣΥΡΟΥ. Ο Μάρκος Πρίντεζης κάνει το 1-2 με ωραία κεφαλιά μετά από ωραία σέντρα του Μαραγκού.

85' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΛΛΑΣ ΣΥΡΟΥ. Ο Οικονομόπουλος με προβολή κάνει το 2-2 και ισοφαρίζει.

ΕΛΛΑΣ ΣΥΡΟΥ (Νίκος Βουτσίνος) Παπαδόπουλος, Λαλάς (70' Σαμανίδης), Κολλιάκος (75' Μαραγκός Α.), Οικονομόπουλος, Αργυρός, Μανουδάκης (75' Μπαλόπητας), Μπούνας, Μάϊπας (63' Συριανός), Σαββίδης (63' Πρίντεζης), Ραμπαβίλας, Περιάλης.

ΙΑΛΥΣΟΣ (Πέτρος Ρουτζιέρης) Ανδρούτσος, Γκέζος, Χατησαββας, Ρούσσος, Ρεκλείτης, Σπαχίου, Λερογιάννης, Ιντριτζάι, Πατσιλής, Τερζίου, Μπάρδος.