Πόρος: Καλή πρώτη εικόνα με Κ19 ΟΦΗ

Θετικά ήταν τα πρώτα δείγματα γραφής για τον Πόρο στο φιλικό με την Κ19 του ΟΦΗ.

Η ομάδα του Γιάννη Χατζησεβαστού είχε διάθεση, αυτοματισμούς, τρεξίματα, πρέσινγκ και διαφορετικούς σχηματισμούς, επικρατώντας των ασπρόμαυρων με 4-2 το Σάββατο. Το πρώτο γκολ της σεζόν πέτυχε ο Πήλιος (6'), ο Μπάμπης έδωσε εκ νέου προβάδισμα στον Πόρο (34'), ενώ στο δεύτερο ημίχρονο πρωταγωνιστής ήταν ο Κρίστιαν Φρόκκου με δύο τέρματα (72', 77'). Για τους μικρούς του ΟΦΗ ισοφάρισε προσωρινά (1-1) ο Θεοδοσουλάκης (31') και μειωσε στο φινάλε (80') ο Γεωργαλής.

ΠΟΡΟΣ (ΓΙΑΝΝΗΣ ΧΑΤΖΗΣΕΒΑΣΤΟΣ): Ζαφείρης, Παπαδομιχελάκης. Αυγουστάκης Σημαιάκης, Μπάμπης, Μαγάκης, Ουζούνογλου, Ριζάκης, Κομνηνός, Πήλιος, Καστελλιανάκης.

Στο β' ημίχρονο έπαιξαν οι: Γκογκόσης, Νάκας, Μαυρής, Καλαμιώτης, Μεταξάκης, Μεχμετάι, Ζούζουλας, Αγριμάκης, Φρόκκου, Ξυλούρης και Κοσκινάς.

Κ19 ΟΦΗ (ΜΑΝΩΛΗΣ ΠΑΤΕΜΤΖΗΣ): Καλαφάτης, Καραντινός, Σημαντηράκης, Χνάρης, Ρολάκης, Αδαμάκης, Φαιτάκης, Ζαχαριουδάκης, Θεοδοσουλάκης, Φανουράκης, Σωμαράκης.

Αγωνίστηκαν και οι: Μαθιουδάκης, Γεωργαλής, Μάρα, Σαλούστρος Πλανάκης, Χότζα.