Γκoλ και θέαμα στη Νέα Σμύρνη

Την δεύτερη νίκη του σε ισάριθμα φιλικά παιχνίδια πήρε ο Πανιώνιος, επικρατώντας με το ευρύ 6-0 της Τριγλίας Ραφήνας στη Νέα Σμύρνη.

Πηγή: panionianea.gr
Ο Νίκος Κούστας χρησιμοποίησε ξανά όλους τους ποδοσφαιριστές που είχε στην διάθεση του, με τον Ιστορικό να "καθαρίζει" τη νίκη από το πρώτο ημίχρονο.

Στο 5ο λεπτό του αγώνα ο Γεωργούσης βρήκε δίχτυα και άνοιξε το σκορ για τον Πανιώνιο, με τον Τσίπρα στο 40' να γράφει το 2-0 του πρώτου 45λεπτου.

Με το ξεκίνημα της επανάληψης ο coach του Ιστορικού άλλαξε όλη την ενδεκάδα, όμως ο Πανιώνιος συνέχισε να είναι κυρίαρχος.

Πρωταγωνιστές ήταν οι Μούντριχας και Τσιμπόκας, οι οποίοι σκόραραν από δύο τέρματα ο καθένας και έτσι έγραψαν το τελικό 6-0 για τους κυανέρυθρους.

Η ενδεκάδα που ξεκίνησε ο Πανιώνιος: Αντωνόπουλος, Κουβαράς, Παπαδάκης, Ζούλιας, Γκότοβος, Μπρέγκου, Στουύπης, Γροντής, Τσίπρας, Πίσπας, Γεωργούσης.

Στο φινάλε του αγώνα ή ομάδα κέρδισε το θερμό χειροκρότημα των φιλάθλων που έδωσαν το "παρών" στις εξέδρες της Νέας Σμύρνης.