«Καθάρισε» ο Φωστήρας, 2-0 τον ΑΟ Τυμπακίου

Το ιδανικό «μπάσιμο» έκανε ο Φωστήρας στο πρωτάθλημα της Γ' Εθνικής, ξεκινώντας με «τρίποντο» την προσπάθειά του στον 5ο όμιλο.

Υποδεχόμενος τον νεοφώτιστο ΑΟ Τυμπακίου στο γήπεδο «Σπ. Γιαλαμπίδης», ο «Φονέας» πέτυχε από ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο και επικράτησε με 2-0. Πρωταγωνιστής για τους κιτρινόμαυρους ήταν ο Χριστόπουλος, ο οποίος σημείωσε τα δύο γκολ στον Ταύρο. Στο 14ο λεπτό άνοιξε το σκορ με σουτ (1-0) και στο 73' έγραψε το 2-0 με κοντινή προσπάθεια μετά από λάθος του Δημαράκη.

Διαιτητές: Λαθυρης Αλεξοπουλος-Γκουβας (Πειραια, Ανατολικης-Ανατολικης Αττικης)

ΦΩΣΤΗΡΑΣ (Μουράτ Σεροπιάν): Φυλακτός, Λώλος (90' Μανωλάς), Νταούλιας, Παρασκευόπουλος (50' Πινιώτης), Πεχλιβανίδης, Κασνέτση, Λαζαρίδης, Τσουβαλτσίδης, Φέκκας (85' Καραμπάγιας), Σταμάτης (50' Μπερνιδάκης), Χριστόπουλος (80' Ξενοπανάγος)

ΑΟ ΤΥΜΠΑΚΙΟΥ (Μιχάλης Κουτεντάκης): Δημαράκης, Βρετός, Δουλγεράκης, Κουρουθιανάκης, Λούσι (60' Νικολακάκης), Γκελοσάνι, Σένκα, Τριανταφυλλίδης (73' Παπαδάκης), Φραγκιαδουλάκης, Βακράκος, Ζαφείρης (46' Κουκούλης).