Απώλεια στο τέλος για Φωστήρα, 1-1 με Γιούχτα

Λίγες μόλις στιγμές πριν ακουστεί το τελευταίο, τριπλό σφύριγμα του διαιτητή στο γήπεδο των Αρχανών, ο Φωστήρας κρατούσε στα χέρια του ένα σπουδαίο αποτέλεσμα, το οποίο θα τον διατηρούσε και στην κορυφή της κατάταξης στον 5ο όμιλο.

Στο 90ο λεπτό, ωστόσο, δέχθηκε την ισοφάριση από τον Γιούχτα, για το τελικό 1-1 σε ένα από τα σημαντικά ματς της 5ης αγωνιστικής. Δράστης ήταν ο Ροβίθης, ο οποίος σκόραρε με προβολή, προλαβαίνοντας τον Φυλακτό και «απαντώντας» στο γκολ που είχε πετύχει από το 35ο λεπτό ο Χριστόπουλος με εύστοχο χτύπημα πέναλτι για τους κιτρινόμαυρους.

Διαιτητές: Τσαμούρης (Μεσσηνίας), Οβάκογλου-Πέτσας (Χανίων)

ΓΙΟΥΧΤΑΣ (Νίκος Σουργιάς): Κόλλιας, Γελαδάρης, Τουγλής (64' Κορνηλάκης), Ρουσσάκης, Γιαλούσης, Κοντογιάννης (71' Πλουσής), Αργκιλέσι (88' Δασκαλάκης), Νύκταρης (71' Λίτσκας), Δωματάς (88' Κόκκινος), Αζίζι, Ροβίθης

ΦΩΣΤΗΡΑΣ (Μουράτ Σεροπιάν): Φυλακτός, Παρασκευόπουλος (86' Μανωλάς), Νταούλιας, Πεχλιβανίδης, Λώλος, Κασνέτσι, Πινιώτης (71' Σταμάτης), Φέκκας, Νικολόπουλος, Χριστόπουλος (91' Ανδριόπουλος), Σταμούλης (86' Ξενοπανάγος)