Επέστρεψε στην κορυφή η Ρόδος, 2-0 τον Φοίνικα Ν. Επιδαύρου

Μόνο μία αγωνιστική απουσίασε από την κορυφή του 4ου ομίλου η Ρόδος και επανήλθε σε αυτήν!

Για την 10η αγωνιστική, η ομάδα του Ν. Κουρμπανά επικράτησε με 2-0 του Φοίνικα Ν. Επιδαύρου, εκμεταλλευόμενη με τον καλύτερο τρόπο την ήττα του Αιολικού στην Πάτρα.

Μόλις στο 2ο λεπτό οι πράσινοι άνοιξαν το σκορ με κεφαλιά του Μπαρμπαρούση έπειτα από εκτέλεση φάουλ του Μουζακίτη (1-0) και στο 80' ο Καμπά έγραψε το 2-0 με πλασέ μετά από κάθετη πάσα του Μουζακίτη (2-0). Ενδιαμέσως, κυρίως στο πρώτο ημίχρονο, οι φιλοξενούμενοι είχαν τις ευκαιρίες τους για να σκοράρουν και να φτάσουν στην ισοφάριση, κάτι που όμως δεν μπόρεσαν να πετύχουν.

Διαιτητές: Σταύρου, Κουλοχέρης-Κορωνιάς (Ανατολικής Αττικής)

ΑΣ ΡΟΔΟΣ (Νίκος Κουρμπανάς): Ψιμόπουλος, Τρόκα, Νικολόπουλος (43' λ.τρ. Μαντικός), Κανταρτζής, Σουλάι (89' λ.τρ. Κανταρτζής), Βογιατζής, Γκίνο, Τζουανάκης (70' Στεργίου), Μουζακίτης (89' Τσανάκου), Καμπά, Μπαρμπαρούσης

ΦΟΙΝΙΚΑΣ Ν. ΕΠΙΔΑΥΡΟΥ (Δημήτρηε Κρεμμύδας): Διασσινός, Γκουριώτης, Χ. Καπλατζής, Τριμπόνιας, Μούγιος (86' Λέρμας), Κουιμελής, Παπαϊωάννου, Χατζησοφρωνίου, Μερκούρης (76' Καλογεράκης), Γεωργίου (86' Δαρδάνης), Λαθούρης.