Απ' την κόλαση (0-2)... στον παράδεισο ο Πανναξιακός 3-2 την Ηλιούπολη

Από την... κόλαση επέστρεψε στον παράδεισο ο Πανναξιακός που επικράτησε με 3-2 της Ηλιούπολης,  η οποία νικούσε στην ανάπαυλα με 0-2.

Η ομάδα του Σωτήρη Τζουμερκιώτη παρότι είχε εκρηκτικό ξεκίνημα με το 0-2 του α' μέρος χάρι σε γκολ του Γεμιστού στο 27' και 40, δεν μπόρεσε στην επανάληψη να διαχειριστεί το υπέρ της σκορ και μοιραία έχασε το ματς.

Από την άλλη ο Πανναξιακός ήταν ψυχωμένος και παρότι είχε δοκάρι στο 30' με σουτ του Βαθρακοκοίλη, μπόρεσε να αντιδράσει στην επανάληψη και όχι μόνο να φέρει το ματς στα ίδια αλλά να πάρει και τη νίκη.

Μάλιστα στο 1-0 οι γηπεδούχοι είχαν δοκάρι στο 30' με σουτ του Βαθρακοκοίλη.

Στο 50' ο Βαθρακοκοίλης με κεφαλιά μείωσε σε 1-2, ενώ στο 72' ήταν η σειρά του Σέμε με προβολή να πετύχει το 2-2. Ο Πανναξιακός κρατούσε παρ' όλα αυτά το καλύτερο για το τέλος αφού ο Κούτρος λίγο πριν τη συμπλήρωση των 90' με πλασέ έκανε το 3-2.

ΡΟΗ ΑΓΩΝΑ

7' Καλή στιγμή με το σουτ του Λάμπι να περνάει λίγο άουτ.

9' Κόρνερ Κόντι κεφαλιά Κωστόπουλου η μπάλα άουτ

21΄Φαουλ Κωστόπουλου δύσκολα ο Τικταπανίδης

26' Η Ηλιούπολη καλή στιγμή. Μετά από στρώσιμο του Γεμιστό ο Φάρος δεν μπόρεσε να κάνει το 1-0.

27' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ. Ο Βινίσιους βρήκε τον Αγκόλι ο οποίος με τη σειρά του βρήκε τον Γεμιστό ο οποίος δεν δυσκολεύτηκε να κάνει το 0-1.

30' ΔΟΚΑΡΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΝΑΞΙΑΚΟ. Ο Μαναριώτης μετά από ασιστ του Βαθρακοκοίλη έστειλε τη μπάλα στο δοκάρι του Τικταπανίδη.

36' Μεγάλη φάση για την Ηλιούπολη. Ο Γεμιστός κάνει τη σέντρα και ο Βαττής διώχνει κυριολεκτική πάνω στην γραμμή.

39' Ζητάει πέναλτι η Ηλιούπολη για μαρκάρισμα πάνω στον Φάρο

40' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ. Ο Γεμιστός κάνει το δικό του show και με σουτ κάνει το 0-2.

50' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΝΑΞΙΑΚΟ. Ο Πιτταράς εκτελεί το φάουλ και με κεφαλιά ο Βαθρακοκοίλης μειώνει σε 1-2.

56' Σουτ του Γλυνού μπλοκάρει ο Παπαδόπουλος.

58΄Σουτ του Πολίτη η μπάλα άουτ.

60' Αδύναμο σουτ του Κωστόπουλου μπλοκάρει ο Τικταπανίδης

65' Μεγάλη φάση για την Ηλιούπολη. Μετά από φάουλ του Βινίσιους ο Συριόπουλος δεν κατάφερε με κεφαλιά να βρει τη μπάλα και να κάνει το 1-3.

72' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΝΑΞΙΑΚΟ. Ο Πλαστουργός έκανε τη λόμπα και ο Σέμε που επωφελήθηκε από τις κόντρες με προβολή έκανε το 2-2.

74' Φάουλ Βινίσιους κεφαλιά του Λεβέντη ο Παπαδόπουλος με διπλή προσπάθεια μπλοκάρει.

87' Ο Γεμιστός στρώνει στον Βινίσιους που κάνει το μονοκόμματο σουτ και η μπάλα καταλήγει άουτ.

90' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΝΑΞΙΑΚΟ. Ο Κύρτσος κάνει το σουτ ο Τικταπανίδης την ασθενής απόκρουση και ο Κούτρος που έρχονταν σα τρέιλερ σημειώνει το 3-2.

Πανναξιακός: Παπαδόπουλος, Ανεβλαβής, Κόντης (24’ Βαθρακοκοίλης - 83’ Κύρτσος), Βάτης, Κωστόπουλος, Γκούφας , Πιτταράς. Σέμε, Μαναριώτης (67’ Κούτρος), Ζαχαριουδάκης (67’ Πλαστουργός), Πρεβόλης

ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ (Σωτήρης Τζουμερκιώτης) Τικταπανίδης, Αγοραστός, Λεβέντης, Γλυνός, Φάρος, Γεμιστός, Λάμπι, Βινίσιους. Αγκόλι (84' Ρέτζο), Πολίτης (76' Κώτση), Συριόπουλος.