Έμπλεξε σοβαρά ο Εθνικός-Ήττα με 0-2 από την Μύκονο

Σε μπελάδες ο Εθνικός που γνώρισε την ήττα από την ΑΕ Μυκόνου με 0-2 και το έργο του για την παραμονή δυσκολεύει.

Οι γηπεδούχοι παρότι είχαν τις ευκαιρίες για να προηγηθούν με το δοκάρι του Καναβέτα στο 10' και του Ματσαδέ στο 47' είδαν τον Τοπάλ στις καθυστερήσεις του α' μέρους να κάνουν το 0-1.

Στο 66' έγινε το 0-2 με τον Κωνσταντινίδηκ αι κάπου εκεί τα πάντα τελείωσαν.

ΡΟΗ ΑΓΩΝΑ

8'  Πρώτη τελική για Μύκονο. Σουτ του Λεσαι έξω απο την περιοχή στην αγκαλιά του Μανωλικιδη η μπάλα

10' ΔΟΚΑΡΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΘΝΙΚΟ.  Τρομερό σουτ του Καναβετα τράνταξε το δοκάρι του Μπουρντένη

38' Σουτ ο Λωλος μπλοκάρει σταθερά ο Μπουρντενης

46' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΕ ΜΥΚΟΝΟΥ. Φοβερό σουτ Τοπάλ που κατέληξε στη δεξιά γωνία Μανωλικιδη, με τους Μυκονιάτες να παίρνουν το προβάδισμα στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους

47 Ξεκινά το δεύτερο μέρος με δοκαρι ο Εθνικός σε πλασέ του Ματσαδες. Το δεύτερο στο παιχνίδι μετά αυτό του Καναβέτα στο πρώτο μέρος

52' Τρομερό σουτ Σαρηγιαννη έδιωξε εντυπωσιακά Μπουρντενης

66 ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΘΝΙΚΟ. Ο Κωνσταντινίδης έφυγε μόνος στην κόντρα και με εύστοχο πλασέ έκανε το 0-2. Σημαντικό προβάδισμα για τους Κυκλαδίτες που είναι κοντά στην πρώτη τους νίκη στο πρωτάθλημα.

76' Τρομερή ευκαιρία του Λεσαι να τελειώσει το παιχνίδι, όταν ανενόχλητος έκανε το πλασέ η μπάλα βρήκε σε αμυντικό και κατέληξε κόρνερ

ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ (Πάρης Κωνσταντακόπουλος) Μανωλικίδης, Νταουλια, Αρκούδας (68' Αυλωνίτης), Παπαγεωργίου, Πεχλιβανίδης, Ξενοπανάγος, Καναβέτας (46' Μακρίδης), Λώλος (61' Λώλος), Ματσάδες, Σαρηγιάννης, Λεπενιώτης, Αυλωνίτης.

ΑΕ ΜΥΚΟΝΟΥ (Θεοφύλακτος Παχατουρίδης): Μποτυρντένης, Αχείμαστος, Κέμπε, Σούλτσε, Τοπάλ, Μπανούσης, Λεσάι (, Καλτσάς, Κωνσταντινίδης, Καλογεράς (52' Κουγιός), Μπρούνο (52' Αλεξανδρόπουλος (68' λ.τρ. Μπαλωμένος)), Ντόγος (86' Παπαδόπουλος).