Ισοπαλία για Αετό Λουτρών και Ακράτητο

Στο 1-1 έμειναν Αετός Λουτρών και Ακράτητος στο ματς που ξεκίνησε νωρίτερα και αφορούσε τον 8ο όμιλο.

Στο 42 οι φιλοξενούμενοι πάγωσαν τη Μυτιλήνη.

Ο Δαούτης με προβολή μετά από ασταθή απόκρουση του Κάμπερ σε φάουλ του Τσιγγόπουλου έκανε το 0-1.

Η απάντηση για τους νεοφώτιστους Θεαγένη Διονυσατου του ήρθε στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου ημιχρόνου.

Ο Πετρουζέλλης με πέναλτι έκανε το 1-1. Στο 58 λίγο έλειψε να γίνει το 21 όμως Πολύζος σημαδεψε το δοκάρι της εστίας του Μουζάκη.

Στο 61' ο Δρακούλης αντί να σπρώξει τη μπάλα στα δίχτυα και ενώ βρίσκονταν 1 μετρα μακριά από τη νοητή γραμμή την έδιωξε σαν... αμυντικός.

Στο 65' ο Ρεμούνδος έκανε το σουτ από το ύψος του πέναλτι όμως ο Κάμπερ έδιωξε εντυπωσιακά.

Στο 66' ο ίδιος ποδοσφαιριστής βγήκε τετ α τετ απέναντι από τον Κάμπερ όμως πλάσαρε άουτ.

Στο 90+3 αποβλήθηκε με απευθείας κόκκινη ο Σουρτζης.

ΑΕΤΟΣ ΛΟΥΤΡΩΝ (Θεαγένης Διονυσάτος)  Κάμπερ, Πολύζος, Μουτζούρης (60' Χρυσάφης), Κριπιντίρης, Καπταγιάννης, Πετρουζέλλης, Παπαδόπουλος (67' Βλαστέλλης), Τσομπανέλλης, Σεφουλάι (75' Τριλιανός), Μιχαλάκης, Δρακούλης.

ΑΚΡΑΤΗΤΟΣ (Παναγιώτης Λουμάκης) Μουζάκης, Καριατλής, Χριστόπουλος (70' Σουρτζής), Μιχαηλίδης, Δαούτης, Αμπάρα, Κατσιούλης (70' Τσομπανίδης), Κονόμις (21' λ.τρ. Ζιβάνοβιτς), Πρίντεζης, Τσιγγόπουλος, Ρεμούνδος (70' Νικολάου.