Βούλιαξαν ακόμη περισσότερο Ηλυσιακός και Ερμής Κορυδαλλού

Σε πολύ δύσκολη θέση παρέμειναν Ηλυσιακός και Ερμής Κορυδαλλού που έμειναν στο 1-1 στο ματς που έγινε στο “Γρηγόρης Λαμπράκης” του Ζωγράφου.

Το ματς το ήθελαν και οι δυο ομάδες λόγω της δυσμενής θέσης που κατέχουν όμως δεν κατόρθωσαν να πανηγυρίσουν ακόμη νίκη στο πρωτάθλημα.

Στο 3' ο Ταβάρες έκανε το 1-0 με τον Ηλυσιακό, με τους γηπεδούχους να παίρνουν ψυχολογία μετά το 1-0.

Παρ' όλα αυτά στο 37' ο Μπιτσάνης με πέναλτι έκανε το 1-1, ενώ στη συγκεκριμένη φάση αποβλήθηκε ο Ηρακλής με απευθείας κόκκινη.

Στην επανάληψη το ματς ήταν... ροντέο με τους φιλοξενούμενους να έχουν καλές στιγμές τα τελευταία λεπτά να πάρουν το ματς όμως το 1-1 έμεινε μέχρι τέλους. Στο 85' ο Ταβάρες είχε δοκάρι.

ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ (Γιώργος Αρχοντάκης) Κοντοπίδης, Ζουμπουλάκης, Χαραλάμπους, Παπαδημητρίου, Σεράνι, Αμανατίδης, Νομικός (42' Μπουσάι), Ηρακλής, Ταβάρες, Μενδρινός, Σουλελές (61' λ.τρ. Μουκίδης (87' Κονδύλης).

ΕΡΜΗΣ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ (Σταύρος Τζαναβάρας) Παπακώστας, Βαλλιώτης, Κανταράς (46' Σκόνδρας), Καλιακούδας, Μπούρας, Καραγιάννης, Τζανιδάκης, Στακαι (75' Κολοβος), Μπιτσάνης (42' λ.τρ. Μέτχαντ), Γιακουμάκης (82' Κιούκου), Σενάι.